romek
piątek, 29 listopada 2013, 07:44

Echa Roztocza / Paszkiewicz już łowi talenty…

Aż siedmiu nowych piłkarzy testował trzecioligowy Hetman Zamość w meczu kontrolnym przeciwko drużynie juniorów swego klubu.

Krystian Mroczek z Victorii Żmudź, Artur Cieślik i Damian Ziółkowski z Huczwy Tyszowce, Mateusz Nagowski (foto) z Pogoni 96 Łaszczówka, Patryk Nieradko z Płomienia Spartana Nieledew, Jacek Kulpa z Granicy Lubycza Królewska oraz grający w rundzie jesiennej w Roztoczu Szczebrzeszyn wychowanek Hetmana Zamość Bartłomiej Muda zagrali w sparingu zamojskiej czwartoligowej drużyny z zespołem juniorów swego klubu.

Spotkanie rozegrane zostało w sobotę 16 listopada na boisku ze sztuczną murawą OSiR w Zamościu. Zespół seniorów Hetmana pokonał juniorów 2:0 (1:0), a gole strzelili dwaj testowani zawodnicy – Patryk Nieradko i Mateusz Nagowski. – Szału nie było, jeśli chodzi o poziom gry zaprezentowany przez mój zespół, w którym było tylu testowanych zawodników. Indywidualnie zaproszeni przeze mnie na testy piłkarze wypadli całkiem nieźle. Szczególnie dobre wrażenie zrobili Patryk Nieradko, Damian Ziółkowski i Artur Cieślik – mówi Jacek Paszkiewicz, trener Hetmana.

Hetman rozpoczął sparing z juniorami w składzie: Krzysztof Hadło – Michał Rajtar, Dawid Dobromilski, Kamil Grela, Tomasz Sobczyk – Artur Cieślik, Patryk Nieradko, Maciej Markowski, Rafał Kycko, Damian Ziółkowski – Krystian Mroczek. Ponadto grali: Jarosław Baran, Dominik Karaszewski, Jacek Kulpa, Bartłomiej Muda, Kamil Pliżga i Krystian Szura. Nie wystąpili bracia Damian i Przemysław Dębiccy ani Przemysław Gałka. Ci trzej piłkarze zmagają się z kontuzjami.

Dla Hetmana runda jesienna w III lidze zakończyła się tydzień wcześniej, przegranym 0:1 meczem w Tomaszowie Lubelskim z Tomasovią. W rozegranej awansem 16 i 17 listopada pierwszej kolejce rundy wiosennej zamojski zespół pauzował. Trzecioligowcy z Zamościa rozpoczęli posezonowe roztrenowanie. – Okres roztrenowania trwał będzie do 15 grudnia. Do tego czasu na zajęciach spotykać się będziemy trzy razy w tygodniu, żeby trenować na wolnym powietrzu. Ponadto zaplanowałem testy wydolnościowe, które przeprowadzimy w hali. Świąteczno-noworoczna przerwa w treningach zakończy się 6 stycznia – informuje trener Jacek Paszkiewicz.

Echa Sportu – 8 stronicowy dodatek tygodnika Echa Roztocza / foto: pogon96laszczowka.futbolowo.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.