Bez kategorii
romek
wtorek, 26 listopada 2013, 09:01

Felieton / Dziś w Lidze Mistrzów piłkarskie KONCERTY EMOCJI w Dortmundzie i Londynie…

Są w światowej piłce zawodnicy, których specjalnością jest gra w polu 16 metrów. Nie przejmują się specjalnie powrotem na własną połowę, tylko czyhają na błąd rywala i już są przy piłce, która szybko pędzi w kierunku bramki. Mistrzem gry w „szesnastce” był z pewnością Gard Mueller.

Generalnie jednak dzisiaj umiejętność gry w „szesnastce” nie jest tak wysoko ceniona jak przed laty, a to ze względu na to, że ogromnie zmienił się futbol. Słabsi równają do najlepszych, którzy nie potrafią już niczego wielkiego wykombinować. Można powiedzieć, że wielkich gwiazd „szesnastki” nie ma.

Jednak w tym wyrównanym futbolu pomiędzy wielkimi gwiazdami gry ofensywnej, już nie w „szesnastce”, lecz na całym boisku jest ktoś wyjątkowy. Nazywa się Leo Messi i z pewnością jest najgenialniejszym futbolistą naszych czasów. Łączy w sobie cechy Pele, Platninego, Cruyffa, Beckenbauerea, di Stefano, Puskasa… A oprócz tego jeszcze potrafi coś dorzucić od siebie. Na pewno trudno mu będzie pobić rekord Pele i zdobyć 3 razy mistrzostwo świata, aby zdetronizować go z tronu „króla futbolu”. Tak jak nikt nie napisze po Carlosie Santanie lepszych utworów gitarowych od „Europy” czy „Oye Como Va” lub Shes’s Not There”.

Nie przeszkadza mi jednak od jakiegoś czasu mówić, że solą futbolu są gwiazdy (tak mówiłem od zawsze).

Solą współczesnego futbolu są:  Messi, Ronaldo, Ibrahimovic… Można ich oglądać na okrągło – i czerpać przyjemność jak podczas słuchania słuchania przebohów Santany, czy zespołu Queen.

Dziś kolejna porcja „piłkarskich koncertów”, gdzie zobaczymy recitale najwiekszych gwiazd futbolu.

Na najbardziej interesuje pojedynek w Dortmundzie, gdzie Borussia podejmie SSC Napoli. To będzie kwintesencja wszystkiego co najbardziej facynujace w futbolu: przygotowania fizycznego, szczęścia, umiejętności, szybkości myślenia podczas gry, skuteczności… Zagra Marco Reus – kandydat na następcę Wolfganga Overatha w niemieckiej piłce… W Londynie po raz kolejny swój kunszt pokaże Mesut Oezil – Johann Cryuff ery współczesnej w futbolu…

A może się pojawi nowy pomysł na osiągniecie konkretnego wyniku.

Spacjaliści z zakładów bukmacherskich Unibet wiecej szans przyznają teamowi  Arsene Wengera z dyrygentem Mesutem Oezilem i kapeli Juergena Kloppa z Marco Reusem.

rd


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.