romek
poniedziałek, 25 listopada 2013, 09:14

Siennica Nadolna / Boisko w budowie…

W Siennicy Nadolnej powstaje, pierwszy w gminie Krasnystaw, kompleks boisk sportowych. Jego budowa będzie kosztować prawie 3 miliony 600 tysięcy złotych, z czego część kosztów samorząd pokryje z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Obiekt zostanie wybudowany na działce, którą gmina otrzymała od Krajowej Spółki Cukrowej. Kompleks boisk będzie składał się z boiska trawiastego do piłki nożnej o wymiarach 107 x 70 metrów, dwóch boisk wielofunkcyjne z nawierzchnią tartanową, przystosowanych do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną oraz kortu tenisowego.    

Oprócz tego powstaną trybuny dla 900 osób i budynek techniczno-administracyjny z zapleczem sanitarnym, drogi dojazdowe i chodniki z parkingiem oraz oświetlenie i ogrodzenie terenu.   

Jedna z najpoważniejszych gminnych inwestycji będzie zrealizowana w trzech etapach. W ramach etapu I ma być wybudowany budynek administracyjno-techniczny w stanie surowym. Na przyszły rok jest planowane jego wykończenie, a w 2015 mają powstać boiska.

Przewidywany termin zakończenia wszystkich robót został wyznaczony na sierpień 2015 roku.

http://www.krasnystaw.ug.gov.pl/


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.