romek
piątek, 22 listopada 2013, 09:07

W sobotę w Dortmundzie niemiecki klasyk Borussia – Bayern Monachium… * Co jest wart Beyern bez Ribery’ego?

W sobotę starcie, które powoli staje sie „klasykiem” kontynentu – w Dormundzie Borussia zmierzy sie z Bayernem Monachium. Obie drużyny wystąpią w znacznie  słabszych składach niż grają zwykle, w Bayernie  Monachium nie zagra jeden z najlepszych w chwili obecnej piłkarzy świata Franck Ribery, który leczy kontuzję żeber.

Ribery jest  kandydatem do zdobycia „Złotej piłki” w 2013 roku. Wraz z Bayernem zdobył wszystko co miał do zdobycia: puchar i mistrzostwo Niemiec, Ligę Mistrzów, Super Puchar, a z reprezentacją Francji wywalczył awans do mistrzostw świata w Brazylii.

Na świecie jest kilku piłkarzy, którzy robią różnicę w grze… Messi, Ronaldo, Ibrahimovic, Cavani… Ale to drużyny w których gra Ribery wygrywają najważniejsze trofea i decydujące mecze.

Porównując osłabienia obu drużyn, można wysnuć wniosek, że są one porównywalne. Jednak eksperci Unibet  większe szanse dają Bayernowi. Może dlatego, że Bayern ma jednak Ariena Robbena.

Natomiast kibice gospodarzy wierzą w instynkt strzelecki i zmysł do gry kombinacyjnej Marco Rousa i Roberta Lewandowskiego. Mecz ma ważny aspekt psychologiczy – albo czołówka Bundesligi będzie bardzo wyrównana, albo Bayern „ucieknie” rywalom.

Przypominamy jednak – mimo zdobycia wielu trofeów, ostatni mecz pomiędzy tym klubami, spotkanie o Super-Puchar Niemiec wygrali podopieczni Juergen Kloppoa 4:2. To jedyne trofeum, które w 2013 roku przeszło Bawarczykom koło nosa…

hs

 


Komentarze do 'W sobotę w Dortmundzie niemiecki klasyk Borussia – Bayern Monachium… * Co jest wart Beyern bez Ribery’ego?' (1)
  • bundek5 lat temu Bezpośredni link

    Moim zdaniem akurat w tym meczu nie znajdziemy odpowioedzi na pytanie – co jest wart Bayern bez Riber’ego. Przecież osłabienie Borussi jest znacznie większe, nia zagra szkielet-podstawa drużyny. Szmelzer, Gundogan, Subotic…

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.