romek
piątek, 22 listopada 2013, 13:27

„Okiem Cosmonauty” odc.14 / Jedenastka jesieni 2013 w V lidze zamojskiej * To tylko team do dyskusji…

W chwili wolnego czasu postanowiłem stworzyć jedenastkę zamojskiej „okręgówki”. Ułożyłem ją na podstawie statystyk ze stron waszych klubów. Nie wszyscy mogą się zgadzać ponieważ nie byłem na wszystkich meczach i nie wiem dokładnie jak przebiegały spotkania i jak w danym meczu spisywali się zawodnicy. Myślę jednak, że po części się ze mną zgodzicie. Tak jak już kiedyś mówiłem, to jest moje zdanie i nie każdy może się ze mną zgodzić. Chętnie wysłucham waszych propozycji co do zawodników, jakich byście tutaj umieścili.

Bramkarz : Dominik Parzych (Grom Różaniec)

Bramkarz lidera rundy jesiennej Gromu Różaniec. Wpuścił najmniej, bo 16 bramek w 14 spotkaniach co daje średnią minimalnie większą niż jedna bramka na spotkanie. Można mówić, że Grom ma zawodników na IV ligę i bardzo solidną obronę, ale bramkarz z Różańca na pewno do takich zawodników też się zalicza.

Obrońcy: Taras Maliuk (Kryształ Werbkowice), Igor Mossurec (foto1 jeszcze w barwach Włodawianki, Unia Hrubieszów), Karol Karólak (Cosmos Józefów).

Zacznę od Igora zawodnik Unii Hrubieszów rozegrał 13 spotkań, strzelił jedną bramkę zaliczył 1 asystę i przyczynił się do wysokiego miejsca „Kresowiaków” w tym sezonie. Bardzo pewny i solidny obrońca.

Taras Maliuk to z kolei zawodnik grający w Krysztale Werbkowice. Tylko 9 spotkań, ale zanotowane trzy asysty to dużo jak na obrońcę. 4 kartki w 9 spotkaniach pokazuje jak waleczny to zawodnik.

Karol Karólak to nic, że to zawodnik Cosmosu Józefów, to nic, że to zawodnik klubu, który zajmuje dolne rejony tabeli, popatrzcie na statystyki zawodnika rodem z Majdanu Nepryskiego. Przesunięcie z środka pomocy do środka obrony było strzałem w dziesiątkę trenera Kusztykiewicza.

Pomocnicy: Piotr Borowiak (Korona Łaszczów), Rafał Wójtowicz (Grom Różaniec), Tomasz Stelmach (Victoria Łukowa Chmielek), Łukasz Kusiak (Grom Różaniec)

Zaczniemy od najstarszego czyli Pana Piotra Borowiaka popularnego „Mani”. Ostatnio pokazał, że mimo podeszłego wieku można grać na bardzo wysokim poziomie w klasie „okręgowej”. 4 bramki strzelone Orkanowi Bełżec to nie lada wyczyn. 8 bramek w 13 spotkaniach jakie rozegrał czyni go najlepszym strzelcem zespołu. Myślę, że należy mu się miano jednego z najlepszych pomocników w V lidze.

Rafał Wójtowicz wiodąca postać Gromu w tym sezonie. To on i bracia Kusiakowie najczęściej asystują i strzelają. Rafał w tej rundzie ma znakomite statystyki 7 bramek, 9 asyst to znakomity bilans w 14 spotkaniach. Gra na wysokim poziomie, jestem ciekaw jak poradzi sobie w IV lidze, bo nikt przecież nie wyobraża sobie innego scenariusza niż awans Gromu Różaniec do ligi czwartej.

Tomasz Stelmach kapitan łukowskiego zespołu też znalazł się w tej jedenastce. Ma za sobą 11 rozegranych meczów w których pokazał, że jest bardzo ważny i przydatny dla klubu. Strzelił 5 bramek oraz zanotował 6 asyst i to głównie dzięki niemu Victoria zajmuje bardzo wysokie miejsce w obecnym sezonie.

Łukasz Kusiak z Gromu chyba najbardziej zasługuje na to miejsce, na miejsce w pomocy najlepszej 11 klasy okręgowej. Imponuje formą, imponuje statystykami, imponuje grą i pewnością siebie. Widać, że to zawodnik ograny i jestem pewien, że poradzi sobie w wyższej lidze. 13 spotkań, w których dziesięciokrotnie pokonywał bramkarzy drużyny przeciwnej oraz 3 asysty. Od niego zaczyna się ustalanie składu w zespole lidera rundy jesiennej. 

Napastnicy: Andrzej Świerczyński (Sokół Zwierzyniec), Arkadiusz Kusiak (foto2-Grom Różaniec), Patryk Dołęski (Cosmos Józefów)

Andrzej Świerczyński pokazał, że okręgówka nie robi dla niego większej różnicy. W A-klasie strzelał jak na zawołanie, także w V lidze strzela bardzo dużo jest liderem klasyfikacji strzelców z dorobkiem 14 bramek w 11 spotkaniach. Boję się pomyśleć, gdzie byłby teraz Sokół na jakim miejscu w tabeli bez ich znakomitego napastnika grającego z numerem trzynastym.

Tutaj też niespodzianki nie będzie Arkadiusz Kusiak to kolejny z napastników znajdujących się w tej jedenastce. Podobnie jak brat imponuje dorobkiem strzeleckim. Jedna bramka mniej od Pana Andrzeja Świerczyńskiego czyli ma ich na koncie 13. Trzeba dodać także te 2 asysty. Myślę, że kilka klubów będzie chciało ściągnąć tego zawodnika do siebie, nie mówię tutaj o drużynach z naszej ligi, ale z wyższych klas okręgowych.

Kolejny zawodnik z Cosmosu Józefów. Już tłumacze dlaczego. Jedyny napastnik, który tak pomaga zespołowy cofa się do pomocy, niesamowicie dużo biega, strzela i asystuje. 9 bramek i 7 asyst. Żaden napastnik nie może pochwalić się takim dorobkiem jeżeli chodzi o asysty. Jest bardzo wszechstronny, to powód dlaczego znalazł się w tej jedenastce. Mógłbym wybrać np. Patryka Dorosza z Victorii, ale tez zawodnik to głównie lis pola karnego, nie asystuje, ale dużo strzela.

rezerwowi: Patryk Dorosz (Victoria Łukowa Chmielek, Piotr Kusztykiewicz (Cosmos Józefów), Mateusz Rejs (Sparta Wożuczyn), Piotr Kapłon (Ostoja Skierbieszów), Damian Tyrka (Igros Krasnobród), Krystian Stefaniak (Unia Hrubieszów), Krystian Oleszczuk (Unia Hrubieszów)

Na ławce rezerwowych też mamy wielu ogranych i znanych zawodników z bardzo pokaźnym dorobkiem strzeleckim. Są to zawodnicy bardzo przydatni swoim ekipom, dlatego postanowiłem umieścić ich na ławce rezerwowych.

Oto moja wymarzona jedenastka klasy „OKRĘGOWEJ” (V ligi).  Jeżeli macie jakieś zastrzeżenia piszcie je w komentarzu, chętnie z Wami porozmawiam. Piszcie swoich zawodników, jakich byście tutaj widzieli.

cosmos-jozefow.futbolowo.pl


Komentarze do '„Okiem Cosmonauty” odc.14 / Jedenastka jesieni 2013 w V lidze zamojskiej * To tylko team do dyskusji…' (2)
 • he5 lat temu Bezpośredni link

  Patryk Dołęski „Kolejny zawodnik z Cosmosu Józefów. Już tłumacze dlaczego. Jedyny napastnik, który tak pomaga zespołowy cofa się do pomocy, niesamowicie dużo biega, strzela i asystuje. 9 bramek i 7 asyst. Żaden napastnik nie może pochwalić się takim dorobkiem jeżeli chodzi o asysty.”…

  To juz wskazuje dwoch lepszych zawodnikow sa to zawodnicy Krysztalu Werbkowice
  Bartłomiej Reszczyński 12 bramek ( dwie przeciwko Cosmosowi ) 6 asyst
  Tomasz Przeworski 11 bramek 8 asyst.
  Tutaj widac wrzechstronnosc zawodnikow bramki i asysty , widac ile robia dla swojego zespolu. Dodajac Krysztal to vicelider
  Moim Zdaniem Atak Powinien wygladac nastepujaco:
  Reszczyński – Przeworski – Kusiak

 • ja5 lat temu Bezpośredni link

  fakt bardzo tendencyjny artykul…z drugiej druzyny 1 zawodnik z 3 zadnego…3 z jedenastej druzyny…no ale kazdy ma prawo do swojego zdania…moja 11: Suchodolsk(Kryształ)i- musia(Kryształ)l-komosa( Grom)-maliuk(krysztal)-kawarski(unia)-stelmach( viktoria))-ł.Kusiak(grom)- ziolkowski( huczwa)- przeworski( kryształ)- kusiak( grom)- reszczynski (krysztal).

 • Dodaj komentarz

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.