romek
środa, 20 listopada 2013, 19:44

Brazylia 2014: Algieria ostatnim finalistą mundialu z Afryki * Nakoulma nie zagra…

Piłkarze Algierii awansowali do przyszłorocznych mistrzostw świata w Brazylii. We wtorek w rewanżowym meczu pokonali u siebie Burkina Faso 1:0 (0:0).

Pierwsze spotkanie przegrali 2:3 i awans zawdzięczają bramkom zdobytym na wyjeździe. W ostatniej rundzie kwalifikacji w Afryce dziesięć drużyn podzielono na pięć par. Pierwsze spotkania rozegrano miesiąc temu. Całe spotkanie w reprezentacji Burkina Faso rozegrał piłkarz Górnika Zabrze Prejuce Nakoulma.

Algieria uzupełniła stawkę zespołów z Czarnego Lądu, które wystąpią w mundialu 2014. Na mistrzostwach świata wystąpi po raz czwarty w historii (poprzednio 1982, 1986 i 2010). W sobotę awans uzyskały Nigeria i Wybrzeże Kości Słoniowej, w niedzielę Kamerun, a także we wtorek Ghana. Oznacza to, że z Afryki kwalifikację wywalczyły te same ekipy co na poprzednie MŚ.
Algieria – Burkina Faso 1:0 (0:0).
Bramka: Madjid Bougherra (49).
Pierwszy mecz: 2:3. Awans – Algieria

polskieradio.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.