romek
wtorek, 19 listopada 2013, 07:53

Dziś baraże o udział w finałach mistrzostw świata w Brazylii / Walczy Prejuce Nakoulma…

Dziś finał rozgrywek barażowych o wejscie do finałów Mistrzostw Świata w Brazylii 2014. Polaków niestety tam zabraknie. Zagrają natomiast piłkarze, którzy są piłkarzami polskich klubów. We wtorek szansę na osiągnięcie historycznego wyniku ma Prejuce Nakoulma, który przygodę z wielką piłka rozpoczynał w polskim klubie Granica Lubycza Królewska. Po jednym ze spotkań w Granicy, gdzie niekwestionowanym liderem był Grzegorz Poleszak (foto2), Nakoulma podszedł do niego i rzekł:  „Teraz to ja będę liderem”. Tak rozpoczął się polski etap jego przygody z futbolem.

Później grał w Hetmanie Zamość (foto1), Stali Stalowa Wola, Górniku Łęczna – by wreszcie trafić do Górnika Zabrze. W Górniku słynny „Prezes”  trenowany przez Adama Nawałkę pokazał pełnię sowich możliwości. Został gwiazdą polskiej ekstraklasy, wreszcie awansował do reprezentacji Burkina Faso. W 2012 roku jego reprezentacja wywalczyła wicemistrzostrwo Afryki ulegając w finale 0:1 drużynie Nigerii. Nakoulma był podstawym zawodnikiem, zdobył bramkę której sędzia nie uznał. Wzrosła też jego wartość na rynku transferowym. Ostatecznie pozostał w Zabrzu i nadal rozgrywa świetne mecze.

Dzisiaj – o godz. 19.15 wicemistrz Afryki rozpocznie jeden z najważniejszych meczów w karierze – bedzie to trzecia runda walki o miejsce w finałach przyszłorocznych mistrzostw świata w Brazylii. W pierwszym meczu w Burkina Faso padł wynik 3:2, a zwycięski gol padł na kilka minut przed końcem z rzutu karnego. O skali zainteresowania i emocji towarzyszących ostatecznej rozgrywce świadczy popyt na bilety – w Algierii doszło do starć w walce o ich zdobycie, ponad 50 osób zostało  rannych.

 „Specjaliści z firmy bukmacherskiej Unibet większe szanse na wygranie meczu przyznają zespołowi gospodarzy – drużynie Algierii.”

Polscy miłośnicy emocji – szczególnie w Lubyczy Królewskiej, Zamościu, Stalowej Woli, Łęcznej i Zabrzu – z pewnościa będą kibicować „Prezesowi” i Burkina Faso.

rd

 

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.