romek
piątek, 15 listopada 2013, 16:27

3:3 / Waldemar WIATER (trener wicelidera IV ligi): – Złota jesień Hetmana!

= Panie trenerze jakby pan podsumował jesienną rundę IV ligi w wykonaniu swojej drużyny?

= Dla mnie to niesamowita frajda, wie pan do Niedrzwicy poszedłem w oparciu o jakiś grunt, do Żółkiewki w nieznane. Nie wiedziałem, że działacze są przygotowani do wyzwań, bo to o wyzwania chodzi. Oni potrafili połączyć trudne czasy ze swoimi ambicjami… I okazuje sie, że w twardej rzeczywistości radzą sobie lepiej niż kluby w silniejszych ośrodkach.

= Nie bał się pan, że w Żółkiewce może być krach?

= Pewnie jakaś obawa była. My praktycznie nie wzmocniliśmy się jakimiś solidnymi nazwiskami, przybyli chłopcy z lubelskich klas A, przyszedł Paweł Myśliwiecki. Po pierwszych meczach mogło sie wydawać że sprzyja nam szczęście, traf…  – bo kilka razy udało nam się wygrać. Później okazało się, że potrafimy udźwignąć ciężar gry w czołówce, a chłopcy nagle stali sie zgraną paczką. Powiedzmy sobie szczerze, takie nazwisko jak Damian Koprucha znane było raczej tylko z boisk juniorskich. Nagle Paweł Myśliwiecki okazał się objawieniem jesieni. Zagrała w zespole jakaś wena… – uwierzyliśmy, że nie jesteśmy gorsi od Orionu, od Orląt Łuków, Sparty Rejowiec.  Że potrafimy podnieść się po porażce, że nie załamują nas stracone bramki otwierające mecz.

= Nieśmiało rzucę hasło – awans!

= To raczej pole do namiętnych dyskusji kibiców. Gramy i wygrywamy, jest porządek w klubie, jest zaangażowany i poważnie podchodzący do sportu w Żółkiewce sponsor, a w takiej atmosferze chce sie pracować. Może to kwestia przyszłościowego myślenia o sporcie jako inwestowaniu w zdrowie młodzieży.  Trzecia liga to już inne wyzwania, to inne warunki przyznania licencji, inne koszty…. Tymczasem to zdobywamy doświadczenie…

rd/Waldemar Wiater jak nikt inny zna realia. Na zdjęciu z naszego archiwum podczas pracy przed laty w Chełmie.


Komentarze do '3:3 / Waldemar WIATER (trener wicelidera IV ligi): – Złota jesień Hetmana!' (3)
 • nick5 lat temu Bezpośredni link

  porozmawiajcie za dwa lata. OK?

 • kiepski5 lat temu Bezpośredni link

  Co gościu ,zazdrość cię zjada?

 • ...5 lat temu Bezpośredni link

  zazdrość, hehe. Porozmawiaj z kolegami z Zółkiewki, którzy wywalczyli awans a którzy ogladają mecz chlopaków z Lublina. W Żółkiewce naturalnie.

 • Dodaj komentarz

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.