romek
piątek, 8 listopada 2013, 14:20

A klasa Zamość / Włókniarz Frampol – podsumowanie rundy jesiennej…

W niedzielę 27 października KS „Włókniarz” rozegrał ostatnie spotkanie w jesiennej rundzie A-klasy. Mecz z „Albatrosem” Biszcza zakończył się zwycięstwem naszych zawodników. Po zakończeniu serii meczów KS „Włókniarz” zajmuje 4. miejsce w tabeli ze stratą czterech punktów do prowadzącego zespołu. W niedzielę po meczu działacze klubu oraz zawodnicy otrzymali podziękowania od burmistrza Tadeusza Niedźwieckiego i przewodniczącego Rady Miejskiej Jerzego Marczaka wraz z życzeniami dalszych sukcesów. Poprosiliśmy Mirosława Kubinę, prezesa KS „Włókniarz” o podsumowanie tegorocznej działalności klubu.

***

– Panie prezesie czwarte miejsce po jesiennej rundzie to dobry wynik? Spodziewał się Pan miejsca w pierwszej trójce?

– Czwarte miejsce w połowie sezonu to dobry wynik. Tylko cztery punkty dzieli nas od lidera. Wyniki początkowych spotkań napawały nas optymizmem. Gdy zaczęła się szkoła, niektórzy zawodnicy wyjechali na studia, zaczęliśmy przegrywać mecze. Drużyna dostała „zadyszki”. Ostatecznie końcówka sezonu była lepsza, a na zakończenie rundy wygraliśmy mecz z „Albatrosem”. W przyszłym roku rozpocznie się runda wiosenna, a doświadczenia ostatnich lat pokazują, że w tych spotkaniach gramy lepiej. Zapewne w dużej mierze jest to spowodowane dostępnością do dobrej bazy szkoleniowej. Przez całą zimę korzystamy z hali, są tam prowadzone treningi oraz gramy mecze sparingowe. Po okresie zimowym zawodnicy są dobrze przygotowani do rundy wiosennej. Chciałbym tu podkreślić bardzo dobrą współpracę z Samorządowym Zespołem Szkolnym, który dysponuje pełnowymiarowa halą sportową, na której trenujemy. Pani Dyrektor Elżbieta Chmiel zawsze z życzliwością podchodzi do potrzeb Klubu i udostępnia nam obiekt – zarówno na treningi jak i na organizację turniejów.

– Jak przebiega współpraca działaczy i kadry trenerskiej?

– Współpraca działaczy Klubu oraz trenerów przebiega bez zarzutu. Mamy trzech trenerów z odpowiednimi uprawnieniami: Zenon Tchórzewski pracuje z seniorami, Grzegorz Lipiński trenuje młodzików młodszych, a ja przygotowuję juniorów młodszych. W kadrze seniorskiej jest 20 zawodników, podobnie w juniorach młodszych, a młodzików młodszych mamy 18. Treningi odbywają się 2 razy w tygodniu, natomiast na weekendach rozgrywamy mecze. Większość kadry stanowią młodzi mieszkańcy Gminy Frampol, choć jest kilku zawodników z terenów przyległych gmin. Mamy wielu bardzo młodych chłopców, którzy chcą wstąpić do drużyny. Piłka nożna cieszy się popularnością wśród młodzieży, dlatego jest szansa żeby z młodych uczniów szkół podstawowych wyrośli zawodnicy grający dobrą piłkę.

– Czy pod koniec rundy jesiennej można coś więcej powiedzieć o finansach klubu? Czy budżet wystarcza na zapewnienie bieżącej działalności klubu?

– W tym roku budżet KS „Włókniarz” wyniósł 53 tys. złotych. Dzięki Burmistrzowi Tadeuszowi Niedźwieckiemu są to trochę większe środki niż w ubiegłych latach. Współpraca z władzami gminy przebiega bardzo pomyślnie i odczuwamy to, że Burmistrzowi zależy, aby Klub był wizytówką gminy. Ponadto udało się pozyskać sponsorów. Największym jest Farma Wiatrowa w Gminie Frampol, która zakupiła stroje dla drużyn oraz sprzęt sportowy. Kieruję szczególne podziękowania dla Pani Katarzyny Olewińskiej. Ponadto wspiera nas Marcin Nawrocki, właściciel firmy Caps Lock, a uroczystość zakończenia rundy zasponsorował Pan Józef Dyjach, właściciel firmy transportowej.

– Koniec jesiennej rundy nie zatrzymuje aktywności drużyny? Jakie plany na najbliższe miesiące?

– Oczywiście. Oprócz regularnych treningów będziemy przez całą zimę rozgrywać turnieje halowe. W poprzednich latach organizowaliśmy turnieje np. o Puchar Burmistrza Frampola, o Puchar Starosty Biłgorajskiego. Ponadto od grudnia planujemy rozszerzyć szkolenia o jeszcze młodsze dzieci. Do tej pory „narybek” drużyny sprawuje się bardzo dobrze. Młodzicy młodsi zajmują trzecie miejsce w swojej lidze okręgowej, ponadto w ostatnią sobotę wygrali turniej piłkarski ZINA CUP 2013 w roczniku 2002-2003. Juniorzy młodsi zajmują drugie miejsce w lidze okręgowej. Trzeba podkreślić, że wywalczyli te wysokie pozycje grając z drużynami z całego okręgu obejmującego powiaty: zamojski, hrubieszowski, tomaszowski i biłgorajski. Tak więc, najmłodsi zawodnicy rokują duże nadzieje. Warto inwestować w dzieci i młodzież, a treningi rozpoczynać już od najmłodszych lat.

– Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał Adrian Łobacz

frampol.pl

===

= Ostatnia kolejka:

Piast Babice  2-2 Olimpiakos Tarnogród
Włókniarz Frampol  2-1 Albatros Biszcza
Rakovia/Relax Księżpol  1-5 Orzeł Tereszpol 
Metalowiec Goraj  2-3 Delta Nielisz
Tanew Majdan Stary  1-0 Tarpan Korchów 
Orion Dereźnia (Dereźnia Solska)  6-1 Olender Sól 

= Tabela:

1.  Tanew Majdan Stary 11 25 7 4 0 35-16
2. Tarpan Korchów 11 25 8 1 2 28-13 4 1 1 18-8
3.  Orion Dereźnia (Dereźnia Solska) 11 22 6 4 1 27-11
4.  Włókniarz Frampol 11 21 6 3 2 28-11
5.  Delta Nielisz 11 15 5 0 6 20-23
6.  Orzeł Tereszpol 11 14 3 5 3 15-13
7.  Olender Sól 11 13 4 1 6 21-20
8.  Metalowiec Goraj 11 12 3 3 5 11-14
9.  Albatros Biszcza 11 10 2 4 5 16-31
10.  Olimpiakos Tarnogród 11 10 2 4 5 18-28
11.  Piast Babice 11 8 2 2 7 11-32
12.  Rakovia/Relax Księżpol 11 6 1 3 7 11-29

= Bramki: 241
= Lider strzelców: Grzegorz Świstowski (Delta Nielisz) – 11 (poszukujemy najlepszych strzelców w klubach Rakovia/ Relax , Tarpan, tanew i Orion )
= Asysty:


Komentarze do 'A klasa Zamość / Włókniarz Frampol – podsumowanie rundy jesiennej…' (1)
  • :)5 lat temu Bezpośredni link

    Ci co mają po 2 gole to co to za strzelcy na 11 meczy szkoda o nich pisać. Natomiast o strzelców Tanwii i Tarpana warto spytać Trenerów Pana Chmury i Pana Piskorskiego.

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.