romek
czwartek, 7 listopada 2013, 08:44

Jamcito z oddali (205) / V liga Zamość – Przerwana imponująca seria Unii Hrubieszów…

Przedostatnia kolejka ligowa tej jesieni przyniosła istny grad bramek: 40 w 8 spotkaniach i kibice nie mogą narzekać na boiskową nudę.

Podwójną radość mają sympatycy Huczwy Tyszowce, gdyż ich ulubieńcy przerwali w Hrubieszowie imponującą serię tamtejszej Unii, która przez 9 kolejek nie doznała goryczy porażki. Tym jednak razem przeżywająca wahania formy Huczwa wygrała (4:1) ze zgłaszającą aspiracje do awansu Unią bez żadnych problemów i tym samym dała wyraźny sygnał, że jej szanse powrotu do IV ligi nie są jeszcze stracone. Wprawdzie strata do lidera wynosi aż 9 punktów, ale historia rozgrywek lig okręgowych zna wiele przypadków, że taki dystans jest do odrobienia.

Nie było cudu w Krasnobrodzie i Grom Różaniec bez problemów zainkasował kolejne trzy punkty. Kibicom Igrosu trudno było liczyć na sukces ich ulubieńców z liderem, ale gładka przegrana miejscowych (0:3) utwierdza, że remis tej drużyny w Werbkowicach nie oznaczał wzrostu formy. Jesień piłkarze Igrosu zakończą w strefie spadkowej i to jest spora niespodzianka.

Ciekawie zapowiadające się spotkanie w Zwierzyńcu okazało się w rzeczywistości meczem jednostronnym, w którym wicelider z Werbkowic nie doznał uszczerbku i pewnie (4:1) pokonał  dobrze dotąd grającego beniaminka. W rezultacie sporego obniżenia formy drużyna Sokoła zajmuje miejsce w środku tabeli. Miano rewelacji już Sokołowi nie przysługuje.

Aż 8 bramek obejrzeli sympatycy Cosmosu Józefów, gdyż ich zespół pokonał 7:1 aleksandrowską Aleksandrię. Widać gołym okiem, że drużyna z Aleksandrowa okres świetności ma już poza sobą i obrała kurs na A-klasę.

Trzyma się mocno Victoria Łukowa/Chmielek, która gościła Spartę Wożuczyn. Sparta nie sprawuje się dotąd źle, lecz tym razem nie miała nic do powiedzenia ulegając gospodarzom gładko różnicą trzech bramek (4:1). Victoria nadal zajmuje wysokie miejsce w tabeli tracąc do trzeciej Huczwy zaledwie 3 punkty.

Nadal bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej pozostaje Huragan Hrubieszów. Wydawało się, że może ze Spartą Łabunie uda się  temu zespołowi przerwać tę fatalną serię czternastu z rzędu porażek. Tak się jednak nie stało. Nie było punktu, nie było strzelonej przez gospodarzy bramki. Ostatnia szansa na uniknięcie całkowitej kompromitacji w Bełżcu.

W ostatnim meczu tej rundy w Łaszczowie Korona nie zawiodła kibiców i pewnie (4:1) wygrała z Olimpią Miączyn. A zapowiadało się nieciekawie, gdyż po pierwszej połowie meczu cieszyli się przyjezdni prowadząc 0:1. Później jednak sprawy w swoje ręce przejęli podopieczni trenera Zbigniewa Kuczyńskiego i zdobyli 4 gole: dwie bramki strzelił niezawodny Piotr Borowiak, po jednej Bartosz Stefanik i Sebastian Brytan. Warto odnotować, ze ten ostatni zaliczył aż 3 asysty. Taka aktywność filarów zespołu może cieszyć w kontekście ostatniego meczu Korony, która wyjedzie do Tyszowiec. Będzie arcyciekawie.

Swoje boje zakończyły już drugoligowe piłkarki Korony. Na podsumowanie ich dokonań przyjdzie jeszcze czas, ale ze swojej dotychczasowej postawy dziewczęta mogą być zadowolone. Istnieje realna szansa na powrót do I ligi i to jest najważniejsze. Zapewne trener Jerzy Bojko zechce podzielić się z kibicami swoimi uwagami na temat przebiegu zakończonej już rundy jesiennej i przedstawi przynajmniej zarys planu dotyczącego rundy wiosennej.

Jamcito / lkskorona.futbolowo.pl

***

Co sie dzieje w drużynie w której zachwiany został rytm treningowy i meczowy widać po meczu Korony Łszczów i Olimpii Miączyn. Goście prowadzili 1:o do 82 minuty – w 8 minut stracili 4 gole.

W meczu Unii Hrubieszów z Huczwą padł raczej niespodziewny wynik 1:4.  Huczwa ostatnio gra zmiennie, ale w Hrubieszowie zmobilizowała się…

Co ciekawe – aż pięć spotkań zakończyło suięrezultatem 4:1.

***

Victoria Łukowa-Chmielek – Sparta Wożuczyn 4:1 (2:1)
Bramki: Garbacz (30, 38), Dorosz (68), Łukasik (79) – Maliszewski (44).

Sokół Zwierzyniec – Kryształ Werbkowice 1:4 (1:2)
Bramki: A. Świerczyński (24) – Waga (7, 25), B. Reszczyński (52), Hałas (67).

Unia Hrubieszów – Dan-Mar Huczwa Tyszowce 1:4 (0:2)
Bramki: Otręba (81) – Mruk (31), Ziółkowski (38, 72), Mac (56).

Ostoja Skierbieszów – Orkan Bełżec 4:1 (0:0)
Bramki: Pliżga (46), Jabłoński (71, 90), Janda (90+1) – Legeżyński (84).

Huragan Hrubieszów – V-System Sparta Łabunie 0:4 (0:2)
Bramki: Wyrostkiewicz (22, 55), Nowak (34), A. Adamczuk (80).

Korona Łaszczów – Olimpia Miączyn 4:1 (0:1)
Bramki: Stefanik (82), Brytan (87 z karnego), Borowiak (90, 90+3) – Sobczak (37).

Cosmos Józefów – Aleksandria Aleksandrów 7:1 (3:0)
Bramki: Kusztykiewicz (8, 83), K. Przybysławski (25, 35, 60), Dołęski (55), P. Przybysławski (67) – Robak (50 z karnego).

= Czołówka:

1. Grom 14 37 52-16
2. Kryształ 14 31 43-18
3. Huczwa 14 28 47-18
4. Unia 14 28 38-20

= Bramki: 37
= Lider strzelców: – Andrzej Świerczyński (Sokół) – 16
= Asysty: – Rafał Wójtowicz (Grom) – 9

***
9-10 listopada:
Wożuczyn – Unia
Kryształ – Victoria
Grom – Sokół
Aleksandria – Igros
Łabunie – Cosmos
Orkan – Huragan
Olimpia – Ostoja
Huczwa – Korona.
rd


Komentarze do 'Jamcito z oddali (205) / V liga Zamość – Przerwana imponująca seria Unii Hrubieszów…' (1)
  • boczny5 lat temu Bezpośredni link

    Unia 9 kolejek bez porażki – imponująca seria a jak nazwać serię Gromu : 12 kolejek bez porażki i zanosi się na 13-tą????

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.