romek
środa, 6 listopada 2013, 16:42

LUBLIN / Piłkarskie Nadzieje liderem lig wojewódzkich…

Za nami ostatnie mecze o punkty w ramach młodzieżowych rozgrywek organizowanych przez LZPN. Boiskowe emocje zaczynają pomału opadać, tak więc czas na pierwsze podsumowania. Jak co roku jest o czym pisać. Tym razem aż trzy nasze drużyny zostały w  swoich ligach „mistrzami jesieni”.

 Szczególne słowa uznania należą się drużynom z roczników 1999, 2000 i 2001, grającym odpowiednio w Wojewódzkiej Lidze Trampkarzy Starszych, Wojewódzkiej Lidze Trampkarzy Młodszych oraz Wojewódzkiej Lidze Młodzików Starszych. Chłopcy z rocznika 99 wygrali 12 spośród 13 ligowych spotkań z doskonałym bilansem 75 bramek strzelonych, przy straconych tylko 9. Zdecydowanie dobra runda w wykonaniu podopiecznych trenera Grzegorza Komora. Dobrego wrażenia nie powinna psuć także jedna ligowa porażka, pierwsza od… sierpnia 2012 roku. O jeden punkt więcej udało się zdobyć młodym piłkarzom Piłkarskich Nadziei Motoru z rocznika 2000.  Ostatecznie zwycięsko na półmetku rozgrywek  wyszli  oni z trudnej rywalizacji, z depczącym im po piętach OSiRem Biłgoraj. Z kolei wielką klasę pokazała nasza drużyna w Wojewódzkiej Lidze Młodzików Starszych. Żółto-biało-niebiescy rocznik 2001 zakończyli jesień z przewagą  4 punktów nad drugą Wisła Puławy. Bardzo dobry wynik, szczególnie gdy zwróci się uwagę na bilans bramkowy… 105:5.  

Dobrze zaprezentowali się też chłopcy z rocznika 1998, grający w I Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych. Piąte miejsce z dwoma punktami straty do miejsca trzeciego jest cennym wynikiem, biorąc pod uwagę, że nasza drużyna jako jedyna gra tylko chłopcami rocznik 98 i 99, a pozostałe głównie chłopcami rocznik 1997.

O podsumowanie rundy jesiennej poprosiliśmy koordynatora Piłkarskich Nadziei ds. szkolenia – trenera Grzegorza Komora (foto):

„Rundę jesienną oceniam bardzo pozytywnie. Dobrą pracę wykonali zarówno piłkarze, jak też trenerzy i kierownictwo klubu. Osiągane wyniki pozwalają traktować nasz klub jako wiodący klub młodzieżowy na Lubelszczyźnie. Doskonale jednak wiemy, że wyniki to nie wszystko. Cieszy mnie styl gry prezentowany przez większość grup. Szczególnie tyczy się to rocznika 1998, gdzie nie zawsze dobra gra idzie w parze z wynikami. Z kolei nasza drużyna z rocznika 2004 uchodzi za najzdolniejszą w województwie. Mam nadzieję, że wychowamy przynajmniej paru chłopców, którzy zabłysną w przyszłości w Polsce. Jak na razie wszystko idzie w dobrym kierunku.”

Trenerom i zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

pilkarskienadzieje.pl / foto: przebojwolbrom.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.