Bez kategorii
romek
niedziela, 3 listopada 2013, 11:29

Zmarł legendarny piłkarz Gerard Cieślik!

W Chorzowie zmarł, w wieku 86 lat Gerard Cieślik  – legenda reprezentacji Polski i Ruchu Chorzów – zmarł w niedzielę po ciężkiej chorobie. Informację potwierdził prezes „Niebieskich” Dariusz Smagorowicz.

Wieści o złym stanie zdrowia Cieślika, który miał problemy z płucami i chorował na cukrzycę, nadchodziły od kilku tygodni. W sobotę 86-latek trafił do szpitala w stanie, a lekarze określili jego stan jako bardzo ciężki. Zmarł w nocy z soboty na niedzielę.

Cieślik to legenda Ruchu Chorzów, przez całą piłkarską karierę związany z tym klubem. Broniąc jego barw trzykrotnie zdobył mistrzostwo Polski i raz krajowy Puchar. Dla „Niebieskich” zdobył 167 bramek. Po zawieszeniu butów na kołku pełnił w klubie z Cichej różne funkcje. Był trenerem seniorów, jak i drużyn młodzieżowych, poszukiwaczem talentów, działaczem. Ostatnio zaś – honorowym prezesem klubu.

Do legendy przeszedł jego występ w meczu z ZSRR w 1957 roku, wygranym przez Polskę 2:1. Na wypełnionym po brzegi Stadionie Śląskim, strzelił znienawidzonej drużynie dwa gole. W bramce rywali stał legendarny Lew Jaszyn. Cieślik rozegrał w reprezentacji 46 spotkań, w których zdobył 27 goli. Jest jedynym członkiem Klubu Wybitnego Reprezentanta, który ma na swoim koncie mniej niż 60 meczów w barwach biało-czerwonych.

W 1999 roku Prezydent Polski odznaczył go Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

ekstraklasa.wp.pl / foto: ekstraklasa.net


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.