niedziela, 3 listopada 2013, 18:26

V liga / Więcaszek przełamał Start w Krasnymstawie…

Mecz na szczycie V ligi chełmskiej dla Włodawianki – zespołu z doświadczeniem w IV lidze. Po raz kolejny decydujący okazał się brak koncentacji w ważnych chwilach spotkania. Start odrobił bramkę Nielipiuka z 7 minuty w 26 minucie po golu Kamila Góry. Tuż po przerwie Mateusz Wójcik strzelił karnego. Gospodarze który zdobył dwie bramki w mieli okazje na podwyższenie prowadzenia, lecz po raz kolelny zawiodła skuteczność.

Szale przechylił – przymierzany niegdyś do gry w Starcie – Wojciech Więcaszek (rys.), w 55 i 88 minucie.

Podopiecznych Sławomira Kosiora chyba rozkojarzyło prowadzenie zdobyte tuż po przerwie… A pewne boiskowa prawda mówi: – Jeśli myślisz, że masz już rywala na deskach, że teraz wystarczy kontrolować grę  – to przegrasz. Tak jak w siatkówce wówczas kiedy przy prowadzeniu 2:0  frajersko przegrywasz i zamiast 3:0 robi się nerwówka 2:1, później 2:2 i 2:3,  jak w tenisie, kiedy przy stanie 5:0 w decydującym secie nanszalancko sportowiec marnuje swoje podania… Wystarczą dwa przełamania w gemach…

Tak własnie „przełamał  Start Wojciech Więcaszek…

O komentarz poprosiliśmy zawodników Startu Krasnystaw:

– Słabo rozpoczeliśmy, Włodawianka mocno nas przycisnęła i strzeliła bramkę, później się obudziliśmy i mieliśmy wiele sytuacji, powinniśmy strzelić dwie a nawet trzy bramki i więcej, powinniśmy spokojnie kontrolować mecz. Niestety – nic nie wpadło. Drugą  połowę rozpoczęliśmy bardzo dobrze bo od strzelenia bramki i chyba za bardzo chcieliśmy strzelić na 3:1 – to nas zgubiło. Bardzo żałujemy niewykorzystanych sytuacji… –  powiedział po meczu Daniel Chariasz (fot1).

– Po strzeleniu bramki na 2:1 mogliśmy zagrać bardziej spokojnie. Czy zabrakło u nas doświadczenia? Raczej nie – wielu z nas grało już w IV lidze – dodał lider tabeli strzelców V ligi, Sebastian Sadowski (forto2). – Walczymy dalej jeden mecz nie może przesądzić o awansie do IV ligi.

nt

***

START 1944 KRASNYSTAW – WŁODAWIANKA 2:3 (1:1)
Bramki: Góra 26, Wójcik 48 karny dla Startu oraz Nielipiuk 7, Więcaszek 55, 88 dla Włodawianki.
START: Bednarczyk – Stępniewski (60 Błaszczak), Borys, Nowakowski, Mazurek, Sadlak, Kowalski (76 Stępniak), Góra (86 Szczepanik), Chariasz, Wójcik, Sadowski.
WŁODAWIANKA: Polak – P. Czelej (86 Walko), E. Czelej, Kopczewski, Kruk, Musz (36 Węgliński), Chaciówka, Nielipiuk, Soroka (82 Kociuba), Gawroński, Więcaszek.