romek
sobota, 2 listopada 2013, 11:29

Dziennik Wschodni / W Białej Podlaskiej będą szkolić trenerów. Boniek przyjedzie…

W poniedziałek w Szkole Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej rusza kurs pozwalający na zdobycie licencji UEFA Pro, najwyższego uprawnienia trenerskiego w Europie.

Główna siedziba Szkoły Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej znajduje się przy ul. Warszawskiej 29Główna siedziba Szkoły Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej znajduje się przy ul. Warszawskiej 29 (f;Przemysław Kizeweter)

Inaugurację poprzedzi uroczysta gala, na którą zaproszono ok. 200 prominentnych przedstawicieli środowiska sportowego z Polski i zagranicy. – Impreza nie mogłaby się odbyć bez prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Gościem specjalnym będzie Franco Ferrari, który uczy we włoskiej federacji zawodowych trenerów zagadnień taktycznych. Oprócz tego jest instruktorem w UEFA i FIFA. To wydarzenia rangi ogólnoeuropejskiej – podkreśla doc. dr Leszek Cicirko z Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu w Białej Podlaskiej, główny inicjator powołania placówki w mieście nad Krzną.

W obiektach bialskiego WWFiS szkolić będzie się dwudziestu trenerów z całej Polski, m.in. Tomasz Fornalik, Jerzy Brzęczek, Dariusz Żuraw, Krzysztof Bukalski czy Dariusz Dudek. W październiku kandydaci musieli zdać teoretyczny i praktyczny egzamin kwalifikacyjny na kurs. Na trzydniowe bloki zajęć uczestnicy będą przyjeżdżać co miesiąc przez najbliższe dwa lata.

– Udało nam się zgromadzić najlepszych wykładowców z Polski i zagranicy. Program kursu został lekko zmodyfikowany, ale standardy muszę być zgodne z wytycznymi UEFA, bo podlegamy kontrolom. Wprowadzamy nowy przedmiot dotyczący wizerunku. Oprócz tego, szkolących się czekają zajęcia m.in. z medycyny, fizjologii, socjologii, zajęcia praktyczne, techniczne oraz taktyczne – wymienia Leszek Cicirko. – Zależy nam aby co miesiąc, przy okazji zjazdów, zajęcia rozpoczynały się wykładem gościa specjalnego – dodaje Stefan Majewski, dyrektor Szkoły Trenerów w Białej Podlaskiej i dyrektor sportowy PZPN.

Zapytani o infrastrukturę bialskiego WWFiS, Circirko i Majewski zgodnie odpowiadają. – Warunki mamy tutaj doskonałe, zarówno pod względem zaplecza, jak i kadry. Nie bez kozery, jeszcze we wrześniu po podpisaniu umowy dotyczącej powołania szkoły, prezes Zbigniew Boniek argumentował: – Idziemy taką linią, jaką idą wszyscy. Federacja włoska ma swoje centrum w Coverciano, podobnie mają federacje francuskie i hiszpańskie. Jeśli ktoś chce być trenerem, to nie znaczy, że musi na trzy dni przyjeżdżać do Warszawy, żyć w hotelach warszawskich, bawić się w PR i życie w Warszawie. W Białej Podlaskiej jest fantastyczny klimat do zdobywania wiedzy i nauki – przyznał.

Uroczysta gala otwarcia Szkoły Trenerów PZPN rozpocznie się o godz. 14:00 w Regionalnym Ośrodku Badań i Rozwoju w Białej Podlaskiej.

Lista trenerów zakwalifikowanych na kurs UEFA Pro w Białej Podlaskiej: Becella Łukasz, Bekas Mariusz, Borkowski Tomasz, Brzęczek Jerzy, Bukalski Krzysztof, Dorna Marcin, Dudek Dariusz, Fedoruk Adam, Fornalik Tomasz, Huzarski Maciej, Kaczmarek Zbigniew, Kmieć Mirosław, Owczarek Czesław, Pawlak Mariusz, Rumak Mariusz, Sikora Paweł, Stolarczyk Maciej, Zajączkowski Piotr, Zalewski Bartłomiej, Żuraw Dariusz.

(eb) / dziennikwschodni.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.