wtorek, 29 października 2013, 10:48

Przerwana seria zwycięstw pisarzy…

W październiku 2013 na stadionie PKS Radość (Warszawa) Reprezentacja
Polskich Pisarzy zmierzyła się z Reprezentacja Polski Radców Prawnych. Był to rewanż za mecz z lutego tego roku, kiedy to Pisarze zwyciężyli 3:2.

Tym razem Prawnicy mieli silniejszą drużynę niż poprzednio, a
Pisarze byli osłabieni brakiem kilku podstawowych zawodników, braki były
widoczne zwłaszcza w środku pola i w obronie (pieśniarz Mirosław
Samosiuk, prozaik Jan Grzegorczyk, prozaik Marcin Karnowski, poeta Maciej
Robert, prozaik Paweł Leśniak), i niestety przegrali 2:4.

Do przerwy Pisarze przegrywali już 0:2 po dwóch błędach indywidualnych. Po przerwie  rzucili się do odrabiania strat i szybko doprowadzili do remisu – gola na 1:2 zdobył debiutujący w drużynie młody poeta Adrian Smalec po podaniu  Krzysztofa Gryki, wyrównał kabareciarz i prozaik Jacek Janowicz po podaniu Zbigniewa Masternaka.

W drugiej połowie Pisarze grali dużo lepiej i nawet mogli wygrać – nie wykorzystali co najmniej 4 dogodnych sytuacji. Byłoby to jednak zwycięstwo niesprawiedliwe, bo Prawnicy grali lepiej. Większość Prawników mieszka w Warszawie i trenuje ze sobą co najmniej raz w tygodniu, Włodarze pióra i klawiarury widzieli się ostatnio  w czerwcu. I ten brak zgrania było widać.

– Mieliśmy serial 6 meczów bez porazki – powiedział Zbigniew Masternak.  Ta seria musiała się kiedys skończyć.

Kiełbasa z dzika i „procenty” po myśliwsku po meczu nieco złagodziły gorycz
porażki.

Skład drużyny Pisarzy: Jan Wojtyński – Jakub Czupryński, Michał
Radelczuk (gościnnie), Marcin Janowicz (gościnnie), Marcin Pawlik, Tomasz Jędrzejewski – Adrian Smalec, Marek Masternak (gościnnie), Tomasz Pakuła, Rafał Suś, Krzysztof Gryko – Jacek Janowicz, Zbigniew Masternak. Trener tymczasowym był  Adrian Krogul.

Bramki dla Pisarzy: Adrian Smalec (po podaniu Krzysztofa Gryki) i Jacek Janowicz (po podaniu Zbigniewa Masternaka).