Bez kategorii
romek
sobota, 26 października 2013, 13:40

Adam Nawałka trenerem reprezentacji…

Nowym trenerem piłkarskiej reprezentacji Polski został Adam Nawałka.

Trener Górnika Zabrze to wychowanek Wisły Kraków – zdobył z tym klubem mistrzostwo Polski juniorów i taki sam tytuł wśród seniorów. To jeden z niewielu przypadków, gdy mistrz Polski juniorów, odnosił takie same sukcesy wśród seniorów. Więcej ten zespół grał w Klubowym Pucharze Mistrzów Europy (dzisiejsza Liga Mistrzów)  i omal nie wywalczył z kolegami awansu do półfinału (pechowa porażka z Malmoe FF).

Nawałka grał też podczas Mundialu w Argentynie, gdzie Polska pod wodzą Jacka Gmocha zajęła piąte miejsce. Miał wówczas 18 lat – grał w linii pomocy, często otrzymywał zadania sepcjalne polegajace na wyłączeniu z gry groźnych rywali. Był odkryciem tego mundialu, a niektóre agencje wybrały go nawet do najlepszej „11” turnieju.

Mówiono o nim „elegant” z racji dbałości o wygląd – zarówno na boisku jak i poza nim. Nawałka elegancko też „opiekował” się rywalami.

W młodości miłośnik soków z marchewki, które z kolegami litrami popijali podczas obozów treningowych, a które zdaniem znawców znakomicie wpływały na kondycje młodych piłkarzy.

Kilka lat temu Górnik Zabrze pod okiem Adama Nawałki przebywał na obozie na Lubelszczyźnie – pewnego dnia odbył trening na boisku KS Dąbrowica (foto1).

rd


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.