romek
środa, 23 października 2013, 09:59

Prasa / 14 grudnia piłkarze, trenerzy i działacze będą świętować 90-lecie LZPN

W tym roku mija już ponad 90 lat od powołania do życia okręgowego związku piłki nożnej w województwie lubelskim.

Stało się to dokładnie 26 lutego 1922 roku podczas Walnego Zgromadzenia Polskiego Związku Piłki Nożnej. LOZPN powstał wówczas razem z dwoma innymi związkami okręgowymi.

Na przestrzeni tych lat zmieniała się jego struktura i organizacja, a także nazwa. Po reformie administracyjnej kraju i powstaniu 16 województw LOZPN przeobraził się w LZPN, czyli Lubelski Związek Piłki Nożnej. Okręgi pozostały zaś w Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu.

Świętowanie jubileuszu 90-lecia powinno odbyć się w ub. roku, ale ze względu na to wybory nowych władz LZPN, w tym prezesa i zarządu, termin uroczystości przesunięto.

Teraz już wiadomo, że jubileuszowa gala odbędzie się 14 grudnia (sobota), o godz. 11.30 w restauracji Etiuda przy ul. Szerokie 123 w Lublinie. Zaplanowano w niej udział przedstawiciela każdego klubu zarejestrowanego w LZPN i biorącego udział w rozgrywkach organizowanych przez związek i poszczególne okręgi. W sumie jest ich ponad 280.

Obchody 90-lecia będą okazją do spotkania dla całego środowiska piłkarskiego woj. lubelskiego. Po raz ostatni taka impreza, na 80-lecie LZPN, odbyła się w 2003 roku. Najbardziej zasłużeni piłkarze, trenerzy i działacze zostaną wyróżnieni odznakami PZPN i LZPN. Wnioski o to kluby mogą jeszcze składać w biurze związku.

W tym roku jubileusz 90-lecia świętowały już cztery kluby z Lubelskiego: Lewart Lubartów, Orlęta Łuków, LKS Milanów i Wisła Puławy.

Marek Wieczerzak / dziennikwschodni.pl / Na zdjęciu – obecny prezes LZPN Zbigniew Bartnik.


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.