romek
środa, 23 października 2013, 10:52

Księga piłkarskich ciekawostek / GEST ROSJAN…

W naszej „Księdze ciekawostek” jest gol jaki padł niedawno w Bundeslidze…

Cytat:

„Podczas mistrzostw świata w Chile w 1962 roku, w fazie grupowej drużyna Urugwaju grała z ZSRR. Rosjanie prowadzili już 1:0, gdy Igor Czislenko (foto1) strzelił na 2:0. Urugwajczycy ostro zaprotestowali, otaczając wianuszkiem arbitra. Ten jednak nadal wskazywał na środek… Kto wie, jak by się zakończyła przepychanka, gdyby nie Igor Netto (foto2). Poprosił sędziego do bramki i wskazał dziurę w siatce bocznej przez którą piłka wpadła do bramki. Sędzia odwołał decyzję o uznaniu gola.

Ostatecznie mecz wygrali Rosjanie 2:1, a Latynosi po ostatnim gwizdku wpadli w szał. Bramkarz padł na ziemię i wił się w konwulsjach, niektórzy głośno płakali, a inni rozmazywali łzy w milczeniu. Najlepszy napastnik Sasia przez kilka minut walił pięścią o mur w tunelu stadionu”…

kpo / lp.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.