Bez kategorii
romek
sobota, 19 października 2013, 19:39

BKS Bogucin górą w spotkaniu z rezerwami Motoru Lublin

Na mecz X rundy A klasy zjechali do Bogucina zawodnicy, będący bezpośrednim zapleczem drużyny, która w przeszłości toczyła wyrównane potyczki z klubową elitą polskiej piłki nożnej. I choć MOTOR Lublin, to dziś już nie ta klasa, to działania podjęte przez znanych piłkarzy i władze miasta z prezydentem Żukiem na czele mają na celu przywrócenie dawnej świetności temu zasłużonemu dla miasta i okręgu klubowi. Obydwu dzisiejszych rywali łączy jeden wspólny akcent. Jest nim Przemysław Delmanowicz – niedawny szkoleniowiec pierwszej formacji Motoru Lublin. W przeszłości reprezentował on barwy BKS Consultrix Bogucin, strzegąc jego bramki w 50 meczach ligowych, a po zakończeniu kariery stawiał w Bogucinie pierwsze kroki w karierze trenerskiej.

W poprzednim sezonie bilans bezpośrednich spotkań był korzystniejszy dla piłkarzy z Bogucina, którzy jeden mecz rozstrzygnęli na swoją korzyść, a drugi zremisowali.

Dziś nieco lepiej pod względem technicznym zaprezentowali się lublinianie, ale na murawie liczy się również wola walki, a w tym elemencie zdecydowanie górowali gospodarze, walcząc o każdą piłkę i o każdy metr boiska. Choć to „motorowcy” – wykorzystując niezdecydowanie miejscowych obrońców– otworzyli już w 3 min wynik spotkania, to później już zabrakło im pomysłu na rozmontowanie defensywy rywali i większość ich ataków kończyło się przed linią 20m od bramki strzeżonej tym razem przez Mateusza Sędzielewskiego. Gospodarze dość szybko zabrali się za odrabianie strat i w piętnaście minut wybili przeciwnikowi z głowy nadzieję na uzyskanie korzystnego wyniku w Bogucinie. Najpierw, w 16 min Wojciech Gembka skorzystał z nieporadnego zachowania formacji defensywnych, doprowadzając do wyrównania, a po paru minutach ten sam zawodnik podwyższył wynik, przejmując podanie obrońcy do własnego bramkarza. Dosłownie kilkadziesiąt sekund później mogło być już 3: 1, ale sędzia nie uznał bramki strzelonej ze „spalonego” przez Roberta Drozda. Co się odwlecze, to nie uciecze. W 31 min podanie Gembki z przed pola karnego przejął Andrzej Bednara i futbolówka znów zatrzepotała w siatce. Dalsze próby zmiany wyniku w pierwszej połowie spotkania nie przyniosły rezultatów.

Tuż po przerwie znakomitą dwójkową akcję rozegrali Gembka z Drozdem. Ty razem Robertowi zabrakło kilku milimetrów do przecięcia wrzutki spod linii bocznej boiska. W 65 min piłkę w środku pola przejął Piotr Kwiatkowski i dalekim, celnym podaniem uruchomił Wojciecha Zbytnika, a ten uwolniając się spod opieki obrońców dograł do znajdującego się przed „szesnastką” Gembki. Tę sytuację boguciński superstrzelec postanowił wykorzystać do zapisania na swoim koncie hat-tricka w tym spotkaniu i zamierzony cel osiągnął. Pomimo wysokiego prowadzenia BKS-u tempo meczu nie spadało i obydwie drużyny w dalszym ciągu prowadziły szybką, otwartą walkę, co mogło spodobać się zgromadzonej publiczności. To, że rezultat spotkania w regulaminowym czasie nie uległ zmianie można przypisać jedynie nonszalanckim poczynaniom miejscowych piłkarzy, jak choćby temu z 83 min, kiedy to któryś z pary Bednara – Gembka powinien po raz kolejny znaleźć drogę do bramki drużyny przeciwnej. Niewykorzystane sytuacje się zemściły i w doliczonym czasie jeden z zawodników Motoru zmniejszył rozmiary porażki swojego zespołu, przecinając głową podanie z rzutu rożnego. Za tydzień piłkarzy z Bogucina podejmować będzie lider tabeli – GKS Niemce – i ten mecz będzie papierkiem lakmusowym do oceny aktualnej dyspozycji drużyny prowadzonej przez Andrzeja Bednarę.

BKS Bogucin – Motor II Lublin 4:2 (3:1)

Bramki dla BKS: Gembka 16’, 22’, 65’ Bednara 31’

bogucin.net


Komentarze do 'BKS Bogucin górą w spotkaniu z rezerwami Motoru Lublin' (1)
  • Avenirowiec5 lat temu Bezpośredni link

    Zapraszamy kogos z redakcji do Jabłonny 27.10.2013 na derby Avenir Jabłonna – Piotrkovia Piotrków !

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.