romek
poniedziałek, 14 października 2013, 16:30

Największa na świecie szkoła piłkarska już w Lublinie

Metoda Futebol de Salão  to podstawa szkolenia młodych piłkarzy w największej na świecie szkole piłkarskiej –  Brazilian Soccer Schools – Brazylijskie Szkoły Piłkarskie. Tę metodę stosowali na treningach najwięksi piłkarze tacy jak Ronaldo, Rivaldo, Kaka, Robinho czy Pele. Teraz także dzieci z Lublina mają szansę, żeby trenować jak mistrzowie.

Brazylijskie Szkoły Piłkarskie przeznaczone są dla dzieci od 5. do 12. roku życia. Treningi wyróżnia skupienie uwagi na technikach piłkarskich, szybkości podejmowania decyzji i umiejętnościach panowania nad piłką. Dzieci uczą się głównie dryblingu, zwodów i żonglerki. Druga, niemniej ważna różnica, to mniejsza piłka. Wszyscy zawodnicy mają ją częściej przy nodze, co znacznie ułatwia  panowanie nad nią, oraz uczy szybkiej gry, z dużą ilością podań na ziemi.

W Brazylijskich Szkółkach Piłkarskich stawiamy przede wszystkim na technikę. Dla dzieci w tak młodym wieku jest za wcześnie na rywalizację, nie rozumieją tego pojęcia, podobnie jak za wcześnie jest na kształtowanie cech typowo fizycznych. Uczymy ich panować nad piłką, prowadzić ją, robić zwody, doskonalić podania, a przy okazji wspomagamy ich ogólny rozwój motoryczny – mówi Piotr Staniewicz , trener Brazylijskich Szkółek Piłkarskich w Lublinie.

Szkółki powstały w Anglii, gdzie znany trener Simon Clifford po podróży do Brazylii opracował cały, usystematyzowany dla poszczególnych grup wiekowych, program szkoleniowy. W Anglii przeszkoleni zostali również trenerzy prowadzący zajęcia w Polsce. Treningi są prowadzone według ściśle ustalonego programu, opracowanego i rozwijanego przez Centralę Brazilian Soccer Schools  w Wielkiej Brytanii we współpracy z Uniwersytetem w Leeds. Wychowankami Brazilian Soccer Schools w Anglii są m.in. Micah Richards  oraz Alex Oxlade-Chamberlain, a dzieci grające w drużynie piłkarskiej Chelsea Londyn w kategorii wiekowej u9 w większości są wychowankami BSS.

Mam takie marzenie, żeby w setną rocznicę pierwszych Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2030, najmłodsi,  którzy ćwiczą teraz w Brazilian Soccer Schools w Polsce znaleźli się w Reprezentacji Polski  – mówi Przemysław Olewnik, prezes Brazilian Soccer Schools w Polsce

W Lublinie treningi dla dwóch grup wiekowych odbywają się w Centrum Sportu i Rekreacji AKADEMOS przy ul. Symfonicznej i w Hali KUL na Konstantynowie.  Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.grajznami.pl/lublin.

 Osoba do kontaktu:

Piotr Staniewicz

Koordynator Brazylijskich Szkół Piłkarskich w Lublinie

e-mail: piotr.staniewicz@grajznami.pl

tel.: 797 088 913


Komentarze do 'Największa na świecie szkoła piłkarska już w Lublinie' (3)
 • Miquel4 lata temu Bezpośredni link

  Hello everyone, it’s my first pay a visit at this web page,
  and piece of writing is truly fruitful for me, keep up
  posting such posts.

 • Best inkjet printer 20154 lata temu Bezpośredni link

  Thanks for sharing such a good thought, article is good, thats why i have read it entirely

 • mejores vigilabebes del 20154 lata temu Bezpośredni link

  It’s remarkable in support of me to have a web page,
  which is valuable in support of my experience.
  thanks admin

 • Dodaj komentarz

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.