niedziela, 13 października 2013, 11:04

B klasa Lublin (III) / Gigant porażka Giganta z Krężnicą * 17 bramka Wojciechowskiego * Piłkarze Spoiwa zrezygnowali z gry z Piekielkiem…

Jeżeli na boisku spotykają się zespoły z miejsc I i IV to moglibyśmy oczekiwać wyrównanego pojedynku, ale w meczu LZS-u Krężnica Jara z Gigantem Przytoczno nic takiego nie miało miejsca. W spotkaniu zdecydowanie dominowała drużyna gospodarzy, która rozgromiła piłkarzy z  Przytoczna 8:0 (5:0)

Mecz od początku przebiegał pod wyraźne dyktando Krężnicy. W pierwszej połowie goście sporadycznie przedostawali się pod bramką gdy tymczasem gości  bramkarz cały czas miał ręce pełne roboty.

Na otwarcie wyniku czekaliśmy do 11’. Wówczas Sebastian Iwanicki z autu zagrał do Tomasza Rozdoby, ten oddał Damianowi Buczyńskiemu a ten po ograniu obrońcy z linii końcowej zagrał do Dariusza Wojciechowskiego, któremu nie pozostało nic innego jak strzelić na 1:0. Mijają dwie minuty i tym razem to Wojciechowski asystuje a Buczyński podwyższa na 2:0.

Za chwilę znów podaje Rozdoba – głową uderza Przemysław Zdeb, ale trafia w poprzeczkę. W 23’ ze strzałem Buczyńskiego radzi sobie bramkarz Giganta, ale za moment już jest bezradny.  I znów bramka wypracowana przez duet Wojciechowski (strzelec) – Buczyński (asystent)

W 28’ gościom udaje się wreszcie zagrozić  bramce, ale zagrożenie nie jest duże i Rafał Pietroń radzi sobie bez kłopotów. Odpowiedzią są dwa niecelne strzały Rozdoby i Buczyńskiego oraz gol drugiego z nich. W 34’ napastnik gospodarzy ogrywa obrońców z Przytoczna i po wyjściu sam na sam dokłada kolejną bramkę.

Jest już więc 4:0, ale nie jest to ostatnie słowo Krężnicy. To w pierwszej połowie należało do Wojciechowskiego, który wykorzystał podanie od Iwanickiego, uciekł obrońcom i zwiększył rozmiary prowadzenie na 5:0.

Gdy ma się taką przewagę trudno uniknąć rozprężenia.  Gracze Giganta próbują to wykorzystać i przynajmniej powalczyć od zmniejszenie rozmiarów przegranej. W 51’ z akcją wychodzi dwóch zawodników z Przytoczna, ale już w polu karnym ich akcję rozbija Paweł Zdeb. Kolejna akcja gości – w 57’ – zostaje zatrzymana przez Radosława Rusinka. Odpowiedzią są okazje Adriana Kubeckiego oraz akcja Buczyńskiego przerwana faulem tuż przed linią pola karnego.

Wreszcie i w drugiej połowie obrona gości „pęka”, a staje się to w 71’ – po raz kolejny dzięki Buczyńskiemu. Gole zdobywają dziś nie tylko podstawowi zawodnicy, ale i rezerwowi. Wprowadzony w 65’ Artur Ziółek (foto) po niespełna kwadransie gry – w 78’ dostaje piłkę od Marcina Barygi i mając przed sobą jedynie bramkarza nie myli się podwyższając na 7:0. W 82’ wynik spotkania ustala Buczyński, przy czym zdaniem gości gol pada ze spalonego.

Mecz kończy się wynikiem 8:0.Patrząc na ten rezultat oraz na  przebieg meczu aż trudno uwierzyć, że Gigant jest tak wysoko w tabeli. Być może goście przyjechali  bez podstawowych zawodników, może zmęczyła ich podróż. Faktem jest jednak, że wypadli dziś naprawdę kiepsko i mecz spokojnie mógł się zakończyć wynikiem dwucyfrowym

Skład Krężnicy:
Rafał Pietroń – Robert Prus, Sebastian Iwanicki, Radosław Rusinek, Paweł Zdeb – Tomasz Rozdoba (46’ Dariusz Semenowicz), Przemysław Zdeb, Marcin Baryga, Adrian Kubecki (65’ Artur Ziółek) – Damian Buczyński, Dariusz Wojciechowski

Bramki: Buczyński 13’, 34’, 71’, 82’, Wojciechowski 11’, 24’ 36’, Ziółek 78’
Sędziowie: Mikołaj Kostrzewa oraz Adam Drózd i Łukasz Jarmuł.

lzskreznica.futbolowo.pl

PS. Warto odnotować 17 bramkę Dariusza Wojciechowskiego, który ma też 6 asyst i na chcilę obecna wyrównał B-klasowe osiągnięcie Michała Berlińskiego w punktacji „kanadyjskiej” – obaj mają po 23 punkty, przy czym piłkarz Orłów swój mecz rozegra w n

***

Kolejka 8 – 12-13 października

LZS Krężnica Jara  8-0  Gigant Przytoczno  12 października, 15:00 w Niedrzwicy Kościelnej
GSKS Ułęż  1-2  Bronowice Lublin  13 października, 14:00
KS Uniszowice  1-0 Świdniczanka Świdnik Mały  13 października, 14:00 w Radawcu Dużym
Piekiełko Przykwa  7-0  Spoiwo Lublin  13 października, 14:00 w Starym Zadybiu / przerwany w 43. minucie przy stanie 7-0 / uznano wynik z boiska
Gabaryty Dęblin  5-1  Kadet Lisów  13 października, 11:00
Mila Turka  14-4  GUKS Firlej  13 października, 14:00