romek
piątek, 11 października 2013, 13:13

V liga Chełm / Stop Kłosa dla Startu Krasnystaw…* Kaszczuk, Łukaszewski objawieniami jesieni…

Reporter strony startkrasnystaw.pl tak mecz na szczycie V ligi chełmskiej:

„W niedzielę byliśmy świadkami kiepskiego widowiska, pełnego nerwowości, złych zagrań, niepotrzebnych złych emocji.

 Ambitnej postawy Kłosa należało się spodziewać. Tyle że takiej postawy musimy się spodziewać po każdym z rywali.  To nie jest żadne usprawiedliwienie, że Kłos grał ambitnie i to dlatego straciliśmy punkty. Jeśli dwa razy wychodzimy na prowadzenie i dwa razy pozwalamy aby rywal wyrównał, to coś jest chyba nie tak. Do tego wszystkiego w kolejnym już meczu powracają „demony przeszłości” – indywidualizm i brak grania zespołowego.

Nie chcę kolejnego już tekstu poświęcaj tylko grze naszych zawodników. Dziś pora aby zastanowić się nad dyscypliną w zespole. Zadać pytanie czy to jest tak, że zespół ma założenia taktyczne przekazane przez trenera i ich po prostu nie realizuje, czy może taka jest strategia gry Startu aby iść „na żywioł” i czekać jak się mecz ułoży.

 To, że ten zespół w piłkę grać potrafi to widzieliśmy już nie raz. Powstaje pytanie dlaczego czasem gra a czasem nie gra?  Oczywiście każda drużyna ma prawo do kryzysu. Barcelona też miewa gorsze mecze. Sztuką jednak jest z takich słabszych występów wyciągać wnioski i poprzez to stawać się mocniejszym.

Jest jeszcze jedna ciekawa rzecz. W zeszłym tygodniu do Klubu przyszła wiadomość, że w tym sezonie nasza drużyna jest zespołem grającym najbardziej fair play. Ma najmniej kartek i innych kar regulaminowych. Zastanawiam się czy gdyby Marek Szponar przestał dostawać idiotyczne kartki, to nie mielibyśmy szans na wygranie takiego rankingu w skali całego kraju? To też jest element dyscypliny w zespole ! Jeśli drużyna wraz z trenerem nie potrafi okiełznać takiej „gorącej głowy”, to nie świadczy dobrze ani o zespole ani o trenerze.

Straciliśmy cenne punkty. Trzeba mieć nadzieję, że ten mecz da wszystkim szanse na refleksję. Awans to jest bezdyskusyjny priorytet ale w takim bałaganie o awans będzie trudno. Bardzo trudno.

START KRASNYSTAW – KŁOS CHEŁM 2:2 (1-0)
Bramki: Sadlak 14, Stępniak 59 dla Startu oraz Wałczyk 48, Ciołek 70 dla Kłosa

Jak widać nawet w tak sprawie działajacej maszynie jest sporo do poprawienia. A wcale sie nie zapowiada na to, że Włodawianka, Kłos, czy Rejowiec lub Wierzbica zamierzają faworytowi z Krasnegostawu ułatwiać zdobycie celu jakim jest awans.

***

= Kolejka 8 – 5-6 października

= Granica Dorohusk 0-0 Włodawianka Włodawa 6 października, 13:00
= Unia Rejowiec 3-1 Hutnik Ruda-Huta 6 października, 15:30
= Ogniwo Wierzbica 2-1 GKS Pławanice/Kamień 6 października, 13:00
Dwie bramki utalentowanego Patryka Kaszczuka (foto)
= Unia Białopole 9-0 Vojsławia Wojsławice 6 października, 15:00
Szymon Łukaszewski ustanowił jesienny rekord strzelecki – 6 bramek w jednym meczu
= Start Krasnystaw 2-2 Kłos Chełm 6 października, 15:00
= Spółdzielca Siedliszcze 1-0 Ruch Izbica 6 października, 15:00
= Brat Siennica Nadolna 5-1 Frassati Fajsławice 6 października, 13:00

Czołówka:

1. Start Krasnystaw 8 22 7 1 0 34-7
2. Włodawianka Włodawa 8 19 6 1 1 29-8
3. Unia Rejowiec 8 19 6 1 1 24-13
4. Unia Białopole 8 16 5 1 2 25-6
5. Ogniwo Wierzbica 8 16 5 1 2 19-9

= Bramki: 27
= Strzelec: Sebastian Sadowski (Start Krasnystaw) – 15
= Asysty:

***

Kolejka 9 – 12-13 października

Frassati Fajsławice – Granica Dorohusk 13 października, 15:00
Ruch Izbica – Brat Siennica Nadolna 12 października, 15:00
Kłos Chełm – Spółdzielca Siedliszcze 13 października, 13:00
Vojsławia Wojsławice – Start Krasnystaw 13 października, 13:00
GKS Pławanice/Kamień – Unia Białopole 13 października, 14:00
Hutnik Ruda-Huta – Ogniwo Wierzbica 13 października, 15:00
Włodawianka Włodawa – Unia Rejowiec 13 października, 14:00


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.