romek
czwartek, 10 października 2013, 11:22

Jamcito z oddali (199)… / Zadziwia Sokół…

 W Łaszczowie ostatni piłkarski weekend upłynął pod znakiem remisów.

W sobotę na stadionie przy ulicy Sportowej II-ligowe piłkarki Korony podejmowały lidera rozgrywek – AZS UJ II. Akademiczki nie straciły dotąd żadnego punktu w rozgrywkach i było wiadomo, że o punkty będzie z nimi trudno. I było. Wprawdzie krakowianki wybiegły na boisko w 10-cio osobowym składzie, ale tego osłabienia nie było na boisku widać. Pierwszą bramkę zdobyła niezawodna Paulina Stojko, lecz późniejsze składne akcie przyjezdnych przyniosły rezultat w postaci wyrównującego gola. Mecz zakończył się remisem i tym samym lider stracił w Łaszczowie pierwszy punkt w rozgrywkach. Piłkarki Korony nadal liczą się w grze o awans do I ligi.

Dzień później seniorzy Korony także gościli lidera – Grom Różaniec. Absencja połowy zawodników podstawowego składu nie wróżyła podopiecznym trenera Zbigniewa Kuczyńskiego nic dobrego, tym bardziej, że Grom od trzeciej kolejki ligowej nie stracił żadnego punktu, gromiąc przy tym słabeuszy np. 12:0 Orkan Bełżec. W Łaszczowie obawiano się, i słusznie, tego meczu. Okazało się, że niepotrzebnie. Wielce osłabiona Korona stawiła liderowi zdecydowany opór i osiągnęła cenny w tej sytuacji remis 1:1. Z wielkiej chmury mały deszcz.

Niespodzianką zakończyło się spotkanie w Tyszowcach, gdzie faworyzowana Huczwa zaledwie zremisowała 1:1 ze słabiutką Aleksandrią Aleksandrów, a wyrównująca dla gospodarzy bramka podła w ostatnich minutach meczu. Nie można jednak tego rezultatu nazwać sensacją, gdyż dla bardziej wtajemniczeni przewidywali, że po odejściu z zespołu grającego trenera Paszkiewicza Huczwa osłabnie. Niespodzianką jest jednak, że stało się to tak nagle i aspirujący do awansu zespół nie poradzi sobie z dotychczasowym dostarczycielem punktów. Zapowiada się, że w Tyszowcach nie będzie wesoło.

Ciekawie zapowiadało się spotkanie w Skierbieszowie, gdyż  mocna w jak zwykle Ostoja gościła sąsiada w ligowej tabeli Kryształ  Werbkowice. Tym razem dobrosąsiedzki układ nie zadziałał i goście, zwyciężając 1:3 potwierdzili swoje aspiracje do awansu.

Nadal zadziwia beniaminek ze Zwierzyńca odnosząc, tym razem w Krasnobrodzie, kolejne już zwycięstwo. Ofiarą Sokoła stał się tamtejszy Igros, który już na dobre usadowił się w strefie spadkowej.

Konsekwentnie do góry pnie się Unia Hrubieszów, której kolejne trzy punkty dostarczył Orkan Bełżec. Wynik 6:0 dla gospodarzy mówi sam za siebie. Unia ma 6 punktów straty do lidera, co na tym etapie rozgrywek oznacza, że jest to dystans do odrobienia.

W diametralnie odmiennej sytuacji jest drugi zespół z Hrubieszowa – Huragan. Goszcząc beniaminka z Wożuczyna hrubieszowianie znowu przegrali. Jedynym dla nich pocieszeniem może być fakt, że zdołali przeciwnikom zaaplikować trzy gole. Marna to jednak pociecha.

Z reporterskiego obowiązku odnotujmy też, że w 10 kolejce ligowej Olimpia Miączyn zremisowała ze Spartą Łabunie, zaś Cosmos Józefów uporał się z mocniejszą dotąd od siebie Victorią Łukowa/Chmielek.

Rozgrywki zamojskiej grupy V ligi nabierają niespodziewanie rumieńców. Na starcie rozgrywek przewidywano, że „rządzić” w nich będzie Huczwa Tyszowce broniąc się przed zakusami Gromu Różaniec lub Kryształu Werbkowice. I początkowo wszystko wskazywało na to, że tak właśnie będzie. Teraz okazuje się, że zmiany personalne w Huczwie mogą wpłynąć negatywnie na postawę zespołu w dalszych rozgrywkach. Ścisk w górze tabeli gwarantuje kibicom spore emocje, bo przynajmniej 4 zespoły mają realne szanse na detronizację jeszcze w tej rundzie lidera z Różańca. Będzie gorąco.

Jamcito / lkskorona.futbolowo.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.