środa, 9 października 2013, 10:55

IV liga / Ciekawie w Żółkiewce * Koniec bezkompro-re-misowego serialu…

niedzielne, wyjątkowo słoneczne popołudnie na stadionie w Żółkiewce spotkały się zespoły miejscowego Hetman i Ruchu Ryki. Spotkanie to zapowiadało się niezwykle ciekawie. Hetman do tej pory wygrywał u siebie z każdym, Ruch natomiast pokazał, że bardzo dobrze spisuje się na wyjazdach.

Spotkanie zaczęło się od lekkiej przewagi Ruchu. Hetman, co staje się powoli jego problemem, wyszedł na boisko mało skoncentrowany, lekko stremowany, przez co dał w pierwszych minutach narzucić sobie styl gry gości. Zespół z Ryk postanowił zacząć agresywnie. Ataki gości opierały się na długich zagraniach i wykorzystaniu przewagi fizycznej swoich napastników. Obrońcy z Żółkiewki początkowo nie potrafili sobie poradzić z „wielkimi” przeciwnikami, co zaowocowało kilkoma okazjami dla przyjezdnych. W początkowych minutach po ataku prawą stroną i dośrodkowaniu strzał w krótki róg wyłapał bramkarz Hetmana. Jeszcze lepszą okazję goście zmarnowali kiedy w sytuacji sam na sam górą okazał się kapitan gospodarzy.

Kiedy wreszcie Hetman zaczął dochodzić do głosu i stwarzać sobie sytuacje, niefrasobliwe zachowanie obrońców wykorzystał zespół z Ryk. Akcja rozpoczęła się od autu, potem 2obrońców nie potrafiło poradzić sobie z przeciwnikiem, który strzałem w długi róg od słupka wyprowadził Ruch na prowadzenie. Była to 40 minuta. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. W przerwie trener Wiater musiał udzielić swoim zawodnikom ostrej reprymendy, ponieważ drugie 45 minut to Hetman walczący o każdą piłkę i mający jeden cel. Wygrać. Ataki przyniosły efekt po niespełna kwadransie drugiej części gry, kiedy to niezawodny Myśliwiecki doprowadził do wyrównania. Ale wcale nie musiało się tak stać, gdyż akcję bramkową rozpoczął…bramkarz Hetmana wybijając piłkę spod nóg wychodzącego z nim oko w oko przeciwnika.

Do końca meczu Hetman dążył do zdobycia drugiego gola, jednak dwukrotnie zabrakło szczęścia. Najpierw w leżącego już bramkarza z 5 metrów trafił Koprucha, a chwilę po wejściu na boisko swojej dobrej okazji na gola głową nie wykorzystał Wójcik. Ruch starał się kontratakować, ale jedynym pomysłem były piłki grane „na ścianę” do rosłych napastników. Starania obu stron nie doprowadziły do zmiany rezultatu i drużyny podzieliły się punktami. W drużynie gospodarzy z różnych przyczyn nie mogli wystąpić Baran i Bielak. Warto również odnotować, iż jest to pierwszy remis Hetmana od 25wreśnia 2011r. uzyskany po rozegraniu 56 meczy, w których zawsze wyłaniany był zwycięzca…

Koniec Bezkomp-ro-remisowego serialu Hetmana, za to Janowianka po 5 kolejno przegranych meczach – w pięciu kolejnych wygrała… Cierpliwość działaczy, którzy dali młodemu trenerowi duży kredyt zaufania, jest nagradzana…

az

***

= Kolejka 10 – 5-6 października

Sparta Rejowiec Fabryczny  4-1  Orion Niedrzwica Duża  5 października, 15:00
Górnik II Łęczna  2-1  Powiślak Końskowola  6 października, 15:00 w Końskowoli;
Górnik II gospodarzem Opolanin Opole Lubelskie  3-2  Unia Krzywda  5 października, 15:00
Orlęta Łuków  6-0  Roztocze Szczebrzeszyn  6 października, 16:00
Stal Poniatowa  0-5  Lewart Lubartów  6 października, 15:00
Hetman Żółkiewka  1-1  Ruch Ryki  6 października, 15:00
Lutnia Piszczac  0-0 Łada 1945 Biłgoraj  6 października, 15:00
Janowianka Janów Lubelski  4-0  Victoria Żmudź  6 października, 15:00