romek
poniedziałek, 7 października 2013, 15:19

B klasa Lublin (III) / Mila Turka – Krężnica Jara w kalejdoskopie nastrojów * Nowy lider!

Nieczęsto – nawet w najbardziej prestiżowych rozgrywkach – zdarzają się takie mecze jak ten, który rozegrały zespoły LKP Mili Turki i LZS-u Krężnica Jara.

Prowadzenie gości, czerwona kartka dla ich kapitana, pogoń gospodarzy, którzy jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzanie … I wreszcie imponującą odpowiedź Krężnicy, którza na trudnym terenie, grając przeciw czołowej drużynie, mimo osłabienia doprowadzili do zwycięstwa.  Ale po kolei.

Początek spotkania mógł gospodarzy wprawić w osłupienie. Oto już w 7’ Tomasz Rozdoba zagrywa do przodu, obrońca Mili chce przejąć piłkę, ale mu się to nie udaje. Tym samym Damian Buczyński mając dogodną pozycję otwiera wynik spotkania. Mijają dwie minuty i ten sam zawodnik – tym razem korzystając z podanie Dariusza Wojciechowskiego – podwyższa na 2:0. Powtórka z poprzednich meczów? LKP Mila  to jednak zespół mocniejszy od wcześniejszych przeciwników Krężnicy, która nie może się pewnych rzeczy oduczyć

Zanim jednak zaczynają się kłopoty to w 12’ o trzecią bramkę stara się Buczyński lecz pudłuje. Wreszcie niestety dają  o sobie znać pewne  przyzwyczajenia. Paweł Zdeb „musi” przytrzymać piłkę o kilka sekund za długo, w efekcie traci ją – tak w okolicach środka boiska. Gospodarze przeprowadzają akcję, przerywa ją Sebastian Iwanicki. Robi to nieprzepisowo a co gorsze w polu karny. Jedenastka i kontaktowy gol dla „Tureckich”

Tak więc w 16’  tylko 2:1 dla Krężnicy a w 21’ … Robert Prus, zapominając o zasadzie, że „sędzia ma zawsze rację” wdaje się w zbędną dyskusję z arbitrem. Ten wyciąga żółtą karteczką, a że nasz kapitan nie umie się z decyzją pogodzić to robi to po raz kolejny.

Przychodzi 42 minuta, w niej długie podanie gospodarzy  i piłkarz LKP Mili nie marnuje okazji na wyrównanie. Obrońcy Krężnicy gubią się jeszcze raz co gospodarze wykorzystuję.

Do przerwy 3:2 dla Mili, a goście grają w dziesięciu. Czy można sobie wyobrazić trudniejsze położenie? Pewnie tak, Ale jak pokazał mecz w Bychawie w sezonie 2011/12

Już w 47’ rzut wolny wykonywany przez Pawła Zdeba, jego młodszy brat – Przemysław – stojąc w polu karnym przedłuża piłkę … lub nie przedłuż. Zdania są podzielone. Ważne, że to zagranie jest tak zaskakujące dla miejscowego bramkarza, ze nie pozostaje mu nic innego jak wyjąć piłkę z siatki.

Gospodarze grają w przewadze, ale wcale tego nie widać. W 65 minucie położenie gospodarzy staje się trudniejsze.
Zaczyna się od walki o piłkę w okolicach linii pola karnego Mili. Po krótkim zamieszaniu futbolówkę przejmuje Przemyław Zdeb, ale jest faulowany. Do rzutu wolnego – mimo wątpliwości trenera Janusza Dziekanowskiego – podchodzi Rozdoba. Pomocnik Krężnicy posyła piłkę w kierunku prawego słupka, piłka od tego słupka się odbija, trafia jeszcze w bramkarza i … jest już 4:3  dla gości. 

Co można napisać po takim meczu? Na pewno zawodnikom Krężnicy – niezależnie od pewnych zastrzeżeń do ich gry – należą się brawa. Goście wygrywając 2:0 do przerwy przerywali 2:3, by ostatecznie wygrać 4:3. Używając terminologii tenisowej – odwracali grę dwukrotnie… To tak jakby przegrywając w setach 0:5 i 0:5 wygrać ostatecznie 7:6 i 7:6.

Takie mecze piszą historie klubów.

Mila Turka – LZS Krężnica Jara 3:4 (3:2)
Bramki: Buczyński 7’ i 9’, Przemysław Zdeb 47’ i Rozdoba 65’Żółte kartki: Prus – Iwanek, Klempka, Luty
Czerwona kartka: Prus (za dwie żółte)
Sędziowie: Mirosław Sachajko oraz Kamil Rozwałka i Radosław Mazur

LKP Mila: Kamil Dudek – Paweł Brzozowski, Mariusz Daniel (60’ Paweł Mazurek), Marcin Gil, Norbert Iwanek, Rafał Janisz, Marcin Luty (65’ Maciej Biedak), Krzysztof Madura (70 Konrad Gajos), Marek Pierzchała (55’ Adrian Klempka), Piotr Rycek, Adrian Śledź

Krężnica: Rafał Pietroń – Robert Prus, Sebastian Iwanicki, Radosław Rusinek, Paweł Zdeb – Krzysztof Zagajski (42’ Adrian Kubecki, 83’ Dariusz Semenowicz), Przemysław Zdeb, Marcin Baryga, Tomasz Rozdoba (75’ Artur Ziółek) – Damian Buczyński, Dariusz Wojciechowski

lzskreznica.futbolowo.pl / foto – Rafał Pietroń przepuścił tyle goli, ile we wcześniejszych 6 meczach. Ale tego dnia szczęście nowemu liderowi sprzyjało…

===
Kolejka 7 – 5-6 października  

Mila Turka  3-4  LZS Krężnica Jara  6 października, 11:00
GUKS Firlej  1-2  Gabaryty Dęblin  6 października, 11:00
Kadet Lisów  6-2  Piekiełko Przykwa  6 października, 11:00
Spoiwo Lublin  0-3  KS Uniszowice  6 października, 11:00
Świdniczanka Świdnik Mały  4-2  GSKS Ułęż  6 października, 11:00
Bronowice Lublin  3-1  Gigant Przytoczno  6 października, 14:00

= Czołówka:

 1.  LZS Krężnica Jara 7 19 6 1 0 32-6     
2.  Kadet Lisów 7 19 6 1 0 31-8  
3.  GSKS Ułęż 7 16 5 1 1 28-14      
4.  Gigant Przytoczno 7 12 4 0 3 10-11  
5.  Mila Turka 6 10 3 1 2 21-12

= Bramki: 31
= Lider Strzelców: Dariusz Wojciechowski (Krężnica) – 14

***

Kolejka 8 – 12-13 października 

LZS Krężnica Jara  – Gigant Przytoczno  
w Niedrzwicy Kościelnej
GSKS Ułęż  – Bronowice Lublin  
KS Uniszowice  – Świdniczanka Świdnik Mały  
w Radawcu Dużym
Piekiełko Przykwa  – Spoiwo Lublin  
w Starym Zadybiu
Gabaryty Dęblin  – Kadet Lisów  
Mila Turka  – GUKS Firlej 

 

 

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.