piątek, 4 października 2013, 08:01

A klasa Lublin (IV) / DKS Błękitni Dys – KS Ciecierzyn 2:2 (0:2)

W derbowym spotkaniu DKS Błękitni Dys zremisowali z KS Ciecierzyn 2:2.

Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanych ataków KS’u. Już na samym początku goście zdołali strzelić bramkę. Dobrym uderzeniem przy samym słupku popisał się napastnik Patryk Al-Swaiti. Ciecierzyn poszedł za ciosem i dalej starał się przeważać w meczu. Około 25 minuty Kamil Kamiński po dobrej akcji gości uchronił zespół przed stratą bramki. Niestety pięć minut później KS prowadził już 2:0. Tym razem nikt nie przeciął dośrodkowania i zmylony przez Roberta Sidora – Kamil Kamiński musiał skapitulować.

Druga odsłona to już całkowicie odmieniony obraz gry. Mimo, że jeszcze na początku goście starali się kontrolować wydarzenia na boisku to w późniejszym czasie do głosu zaczęli dochodzić Błękitni. Bramkę kontaktową udało się zdobyć w 65 minucie. Bramkarz KS’u faulował Piotrka Łopuckiego. Jedenastkę pewnie na gola zamienił Marek Wrzyszcz.

Kilka minut później  Kawalec uderzał sprzed pola karnego jednak golkiper gości obronił. W 74 minucie z dystansu uderzał Mariusz Łucka a piłka odbijając się od obrońcy zmyliła bramkarza i mamy 2:2. Chwile później czerwoną kartkę ujrzał jeden z zawodników Ciecierzyna. Na dziesięć minut przed końcem  Kawalec dośrodkował wprost na głowę Mateusza Wrzyszcza, jednak bramkarz gości instynktownie obronił przenosząć futbolówkę nad poprzeczką.

W 85 minucie za niesportowe zachowanie czerwoną kartkę zobaczył Marek Wrzyszcz. W 89 minucie powinna paść zwycięska bramka dla Dysa. Niestety Kuba Kawalec w sytuacji sam na sam trafił wprost w bramkarza. Trzy minuty później arbiter zakończył zawody.

DKS Błękitni Dys – KS Ciecierzyn 2:2
Bramki: Al-Swaiti, Sidor dla Ciecierzyna, Marek Wrzyszcz i Mateusz Łucka

Błękitni: Kamiński, Woźniak, Marek Wrzyszcz, Capała, Kołodziejczyk, Łopucki (81 Boryca), Mateusz Wrzyszcz, Elert (64 Minda), Łucka, Kawalec, Paluch (70 Kisiel).

KS Ciecierzyn: Krasucki, Dudziak, Skrzypek, Korolczuk, Hawrylinka, Dominik Kamiński ( 69 Skowronek),  Sidor (46 Kamil Pankowski), Woleń, Boguciński, Łukasz Pankowski, Al-Swaiti (74 Flor).