romek
czwartek, 3 października 2013, 16:29

ZAMOSC / „Sport i zabawa jako alternatywne formy spędzania wolnego czasu”.

Drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową Nr 8 z Zamościa zwyciężyła w turnieju piłkarskim rozgrywanym w ramach akcji profilaktycznej zamojskich policjantów „Sport i zabawa jako alternatywne formy spędzania wolnego czasu”. W rozgrywkach udział wzięło 5 drużyn z zamojskich szkół podstawowych. Turniej został rozegrany 1 października br. na sztucznym boisku OSiR w Zamościu.

Dzisiejsza młodzież narażona jest na wiele pokus. Wśród nich wymienić można między innymi alkohol i narkotyki. Wiedzą o tym zamojscy policjanci którzy na co dzień spotykają się z przypadkami uzależnień. Dlatego też, by odwrócić uwagę od wielu patologii społecznych zamojscy funkcjonariusze angażują się w liczne działania profilaktyczne. Jednym z nich jest właśnie akcja pod hasłem „Sport i zabawa jako alternatywne formy spędzania wolnego czasu”. Podobnie jak w latach ubiegłych i w tym roku przybrała ona formę turnieju piłkarskiego.

Po zaciętych walkach na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 8 z Zamościa, Drugie miejsce zajęli futboliści ze Szkoły Podstawowej nr 9. Trzecie miejsce przypadło zaś reprezentacji Szkoły Podstawowej Nr 2.  Podczas rozgrywek wyłoniono również najlepszego zawodnika turnieju. Został nim Wojciech Kudełko uczeń Zespołu Szkół Katolickich z Zamościa. Miano najlepszego strzelca przypadło zaś Przemysławowi Chyrchale ze Szkoły Podstawowej nr 9. Bezapelacyjnie najlepszym bramkarzem turnieju okazał się reprezentant Szkoły Podstawowej nr 8  – Radosław Bartoszczyk.

Uczestnicy turnieju uhonorowani  zostali pamiątkowymi dyplomami i nagrodami. Młodym futbolistom wręczył je Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu mł. insp. Mirosław Wcisło. Sedzia główny zawodów: Andrzej Swacha.

Skład drużyny SP nr 8 w Zamościu: Radosław Bartoszczyk, Adrian Kyc, Michał Wolanin, Mateusz Margol, Jakub Hubala, Rafał Romańczuk, Kacper Martyniuk, Eryk Florek.

tekst i fot. KMP Zamość-Joanna Kopeć


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.