romek
środa, 2 października 2013, 09:56

Start Krasnystaw w żałobie – zmarł Józef Orkiszewski…

Z wielkim żalem informujemy, iż zmarł długoletni piłkarz i trener Startu 1944 Krasnystaw –  Józef Orkiszewski.

Msza święta w intencji zmarłego odbędzie się w dniu 2 października 2013 r. o godz. 14.00     w kościele pw. Świętej Zofii w Tarnogórze.

Na zawsze pozostanie w pamięci kibiców.

stratkrasnystaw.pl

***

Jako zawodnik grał w Ruchu Izbica. Po ukończeniu szkoły zawodowej, uczęszczał do Technikum Rolniczego w Krasnymstawie. Tutaj też rozpoczął pracę trenerską, prowadząc jednocześnie grupy młodzików w Izbicy. Po podjęciu pracy w Powiatowym Zarządzie Gminnych Spółdzielni w Krasnymstawie, szkolił już tylko piłkarzy Startu. Jednocześnie studiował na AWF-ie w Warszawie uzyskując w 1971 roku dyplom trenrea II klasy (między innymi z: Witoldem Sokołowski, Jerzym Rejdychem, Bogdanem Tomasiem, Zygmuntem Kapuścikiem).  Najdłużej pracujący trener  Startu Krasnystaw po Mieczysławie Kacprzaku – ponad 12 lat, w tym przez 8 lat w zespole seniorów.  Wychował kilkudziesięciu piłkarzy pierwszego zespołu. Wielu z nich grało w III lidze (Lublinianka, Stal Kraśnik). Czynny kontakt ze sportem przerwał w 1980 roku w wieku 41 lat.

Później przez wiele lat zajmował  się sadownictwem oraz rolnictwem.

tl


Komentarze do 'Start Krasnystaw w żałobie – zmarł Józef Orkiszewski…' (1)
  • Anonim5 lat temu Bezpośredni link

    szkoda że OFICJALNA strona ruchu i. nawet nie raczyla nic napisać, że zmarł wychowanek ruchu żal

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.