środa, 2 października 2013, 07:33

B klasa Lublin (I) / Orzeł kompletny * Pogoń goniła wynik i napędziła liderowi strachu…

Zwycięstwem Orłów (foto1) nad Pogonią 4:2 zakończył się rozegrany w Trzebieszy w dzisiejsze popołudnie mecz o mistrzostwo klasy B. Chociaż goście prowadzili już trzema bramkami, po przerwie skomplikowali sobie sytuację i znów o wyniku rozstrzygnąć miała nerwowa końcówka.

Mecz na małym, trzebieskim boisku toczył się w szybkim, żwawym tempie, co i rusz pod jedną i drugą bramką dochodziło do ciekawych sytuacji. Wynik otworzył – podobnie jak przed tygodniem – Michał Berliński, dostawiając nogę w zamieszaniu podbramkowym. Zawodnicy obu ekip nie mieli litości dla swych kości i co chwila jeden z nich zwijał się z bólu. Jeszcze przed przerwą w kolejnym zamęcie przytomność umysłu wykazał Rafał Dryk i było 2:0. Zaraz po zmianie stron Orły podwyższyły wynik. Obrońca gospodarzy tak nieszczęśliwie wybijał piłkę, że trafił nią kolegę, a ta po odbiciu spadła pod nogi Damianowi Mirońskiemu, który już wiedział co z nią zrobić. Kilka minut później ładną bramkę z przewrotki zdobyli trzebieszanie. „Pogoniarze” atakowali coraz groźniej i w 66. minucie po błędzie naszych obrońców ponownie zmniejszyli stratę. W tym czasie również kazimierzanie mieli swoje okazje, lecz bardzo dobrze w bramce spisywał się miejscowy golkiper. W końcu, w 74. minucie Damian Wiśniosz przedryblował obrońców, na spokoju zagrał do „Dymka”, który nie mógł się pomylić i było po meczu.

Pogoń Trzebiesza – Orły Kazimierz 2:4 (0:2)

Bramki: Pogoń Marcin Adamczuk 53′, Marcin Jóźwiak 66′ – Berliński 10′, Dryk 38′, Miroński 46′, 74′