poniedziałek, 30 września 2013, 08:33

IV liga / Detronizacja Hetmana * Jesień należy do beniaminków…

Nie udał się wyjazd do Biłgoraja zawodnikom Hetmana Żółkiewka. O zwycięstwie gospodarzy zdecydowała pierwsza połowa zakończona przy stanie 2-0. Co prawda w grze obu drużyn nie było widać różnicy dwóch bramek, ale zawodnicy Łady potrafili wykorzystać dwie kontry i do szatni schodzili w bardzo dobrych nastrojach. Pierwszy gol padł po błędzie przy wyprowadzeniu piłki przez przyjezdnych (Zarzycki). Hetman tak bardzo chciał doprowadzić do wyrównania, że w ostatniej minucie pierwszej części gry niemal w komplecie wybrał się w pole karne Łady, żeby wykorzystać rzut rożny, a tymczasem po przechwycie Biłgorajanie wyprowadzili szybki kontratak i przy przewadze liczebnej w polu karnym rywala podwyższyli prowadzenie (Sz. Wołoszyn).

Po przerwie Hetman co prawda nie rzucił się na przeciwnika „z pianą na ustach” ale stopniowo przejmował kontrolę nad grą. Dosyć szybko zdobyta bramka kontaktowa wlała w ich serce nadzieję na remis. Łada ograniczała się do obrony prowadzenia, sporadycznie próbując kontr, jednak nieskutecznie. Hetman natomiast nie potrafił przebić się przez szczelną obronę gospodarzy. Zawodnicy trenera Wiatra niemal dopięli swego w ostatniej akcji meczu. Rzut wolny z 20metrów doskonale wykonał Koprucha, bramkarz wzrokiem odprowadził piłkę zmierzającą w samo okienko bramki ale w ostatniej chwili głową nad poprzeczką przeniósł ją stojący na linii obrońca. Natychmiast potem sędzia zakończył spotkanie. 3 punkty pozostały w Biłgoraju.

Druga porażka Hetmana Żółkiewka zapewne rozpocznie dyskusję nad jego pozycją. Jedni powiedza, że rywale rozpracowali jego atuty, inni że i tak gra na dobrym poziomie, a jeszcze inni że IV liga jest słaba, bo aż trzech beniaminków jest w pierwszej piątce.

W Żmudzi ostro postrzelano… No ale jak się ma w składzie wicelidera strzelców Krystiana Mroczka (11 bramek)  i lidera asyst Robert Wagnera (7)…

az/rd

***

= Kolejka 9 – 28-29 września

Powiślak Końskowola – Orion Niedrzwica Duża 1:0 (1:0)
Bramka: Leszczyński (45).

Victoria Żmudź – Lutnia Piszczac 7:1 (4:1)
Bramki: Wagner (7, 20), Mroczek (10, 43), Pogorzelec (50, 80), Kostecki (87) – Nestorowicz (35 z karnego).

Unia Krzywda – Górnik II Łęczna 1:2 (0:0)
Bramki: Purzycki (70 z karnego) – Kwaśniewski (60 samobójcza), Stopa (80).

Ruch Ryki – Stal Poniatowa 4:2 (4:0)
Bramki: Gransztof (35, 45), Kamola (37), W. Kępka (45+1) – Ł. Sobiech (55), Kilijański (76).

Roztocze Szczebrzeszyn – Opolanin Opole Lubelskie 0:6 (0:3)
Bramki: Sawicki (32, 35), Turski (39, 57), C. Górski (75), Sikora (85).

Janowianka Janów Lubelski – Sparta Rejowiec Fabryczny 1:0 (0:0)
Bramka: Szczecki (50).

Łada 1945 Biłgoraj – Hetman Żółkiewka 2:1 (2:0)
Bramki: Zarzycki (17), Sz. Wołoszyn (45) – Myśliwiecki (51).