romek
sobota, 28 września 2013, 08:38

IV Mistrzostwa Polski w piłce błotnej w Warszawie!

Przyszłoroczne Mistrzostwa Polski w piłce błotnej odbędą się w czerwcu 2014 roku w Warszawie. Czwarta edycja zostanie rozegrana w ramach 15. Pikniku Olimpijskiego organizowanego przez Polski Komitet Olimpijski i współorganizowanego we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz władzami Warszawy i dzielnicy Żoliborz.

Zrzeszenie Polskiej Piłki Błotnej, które od 2011 roku zajmuje się promocją piłki błotnej w Polsce i za granicą, zorganizowało w ostatnich latach kilkanaście imprez, m.in. Puchar Polski (pierwsza edycja odbyła się w Zamościu, druga w Błotnowoli), Turniej Piłki Błotnej w Rudzie Malenieckiej, Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego w Błotnowoli i inne – także lokalne turnieje. Natomiast w Szczecinie odbywał się ostatnio coroczny Festiwal Sportów Błotnych, w którego programie był turniej błotsoccera. Gospodarzem imprezy najwyższej rangą, czyli Mistrzostw Polski w piłce błotnej, był dotychczas Krasnobród na Roztoczu.

– Krasnobród był gospodarzem najważniejszych rozgrywek w piłce błotnej w Polsce od 2011 roku. Dzięki zaangażowaniu osób skupionych w Zrzeszeniu Polskiej Piłki Błotnej impreza nabierała co roku większego rozmachu, a piłka błotna – także dzięki dużemu zainteresowaniu mediów, stawała się co raz bardziej popularna. Przykładowo w mistrzostwach Polski w 2012 roku udział wzięło 150 zawodników (18 drużyn), a rywalizację obejrzało ponad 2,5 tys. kibiców. W przyszłym roku liczymy na jeszcze większe zainteresowanie kibiców. Jestem przekonany, że możemy na nie liczyć, bo Piknik Olimpijski jest bardzo dużym festiwalem sportu i rekreacji. Poza tłumami uczestniczącymi w wydarzeniu (ostatnio w Pikniku Olimpijskim uczestniczyło ponad 30 tys. osób) przyjeżdżają na nie gwiazdy polskiego sportu, w tym medaliści olimpijscy. Cieszę się, że Polski Komitet Olimpijski zaprosił nas do współpracy i koordynowania rozgrywek piłki błotnej. Gra na tak dużej imprezie to niewątpliwie zaszczyt, jak i szansa na dalszą promocję piłki błotnej, która stanowi formę ruchu i alternatywną odmianę tradycyjnej piłki nożnej – powiedział Tomasz Pakuła, prezes Zrzeszenia Polskiej Piłki Błotnej BKS Roztocze.

„Londyn wzywa” i „Soczi2014”– pod takimi hasłami odbył się odpowiednio 13. i 14. Piknik Olimpijski. Goście Pikniku w ostatnich latach stanęli w szranki w dziesiątkach konkurencji sportowych rozgrywanych na terenie żoliborskiego parku Kępa Potocka. Organizatorzy przygotowali dziesiątki konkurencji sportowych, a wśród nich wiele niecodziennych atrakcji, spotkania z gwiazdami sportu, wielkie emocje związane z rywalizacją sportową i cała masa przygód dla każdego. Polskie Związki Sportowe przygotowały stoiska promujące dane dyscypliny, a także zorganizowały liczne konkurencje.

– Nasz piknik jest największym sportowym festynem w kraju i łączy w sobie elementy sportu olimpijskiego, tego na najwyższym poziomie, z rekreacją i zdrowym stylem życia, ale i z bogatą warstwą wartości ideowych i edukacyjnych jakie niesie z sobą olimpizm – czytamy w wypowiedzi prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego dla portalu www.pkol.pl.

 Piknik Olimpijski umożliwiał także zapoznanie się z dyscyplinami, których próżno szukać w programie igrzysk olimpijskich. Chętni mogli m.in. zmierzyć się w siłowaniu na rękę, futbolu amerykańskim, ringo czy też chodzeniu na linie. Natomiast w przyszłym roku będzie można zagrać w piłkę błotną! Drużyny z całego kraju zagrają w ramach rozgrywek o tytuł Mistrza Polski, a każdy będzie mógł m.in. strzelić rzut karny „błotnemu” bramkarzowi. 

tp


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.