romek
piątek, 27 września 2013, 19:28

P r o f i l e / Karolu KARÓLAK PRZEPRASZAMY! czyli „Cosmiczny” galimatias z nazwiskami…

Z tymi nazwiskami mamy zawsze glimatias. Niedawno Czytelnik zwrócił nam uwagę, że Karol Karolak z Cosmosu Józefów (napisaliśmy tak, bo internetowany zapis zdjęć nie stosuje polskich liter), to nie Karol Karolak, lecz Karol Korólak. Oczywiście uznajemy własne niedbalstwo i nic nas nie usprawiedliwia. Teraz na pewno będziemy pamiętać o przyjrzeniu się „cosmicznych” nazwisk.

A mylić się jest naprawdę gdzie. Mateusz Późniak jest również na naszej liście do przyszłej dbałości o prawidłowość pisania nazwisk. I mamy nadzieje, że kierownik Cosmosu Piotr Puźniak nie będzie musiał nas poprawiać. Jeśli ma – rzecz jasna! – siły.  Zmagać się z przekazywaniem nazwisk mediom celem ich spisania w jego przypadku, to niezwykłe zadanie. Szczególnie, kiedy przekazuje się je telefonicznie…

Sami siebie i innych uczulamy na „opiekę” przy pisaniu i korekcie nazwisk innych zawodników Cosmosu. Szczególnie jeśli chodzi o godność: Mateusz Zaśko, Mateusz Łagożny, czy Arkadiusz Paniak.

Karolu Karólak – PRZEPRASZAMY!

Ale wracamy do istoty rubryki P R O F I L E – Karol skończył właśnie 21 lat,  w obecnym sezonie V ligi strzelił już 4 bramki i zaliczył asystę. Jest współautorem awansu Cosmosu  Józefów do V ligi w 2013 roku.

hs/rd

PS. Z nazwiskami nie ma żartów, toteż traktujcie tekst poważnie – radzimy pilnować się w przyszłości. Znamy przypadek, kiedy podchmielony ksiądz zamiast Maria Mańko wpisał na chrzcie Maria Manko. Kłopot okazał się wymierny, kiedy dziewczyna chciała zostać kierowniczką sklepu.

 

 


Komentarze do 'P r o f i l e / Karolu KARÓLAK PRZEPRASZAMY! czyli „Cosmiczny” galimatias z nazwiskami…' (1)
  • Jaa5 lat temu Bezpośredni link

    wybaczam

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.