romek
piątek, 27 września 2013, 08:40

90 lat Wisły Puławy! * Zaproszenie na jubileusz…

Wisła Puławy (klub posiada cztery sekcje) w tym roku świętuje 90-lecie istnienia. Punktem kulminacyjnym głównych uroczystości będzie niedzielny (godz. 14) mecz pomiędzy oldbojami Wisły Puławy a Legią Warszawa Champions.

Ta ostatnia drużyna, to byli uczestnicy elitarnej Ligi Mistrzów. Na stadion miejski przy ul. Hauke-Bosaka 1 zawitają wielkie gwiazdy, mające za sobą także występy w reprezentacji Polski, czy w klubach zagranicznych.Kibice (wstęp na spotkanie jest bezpłatny) będą mogli zobaczyć w akcji m.in.: byłego piłkarza Motoru Lublin Leszka Pisza, a także Marka Jóźwiaka, Jacka Zielińskiego, Jacka Kacprzaka, Jerzego Podbrożnego, Jacka Cyzio, Cezarego Kucharskiego, Tomasza Kiełbowicza, Dariusza Czykiera, Radosława Michalskiego, Grzegorza Szamotulskiego, Macieja Śliwowskiego, czy Grzegorza Lewandowskiego. – W Legii Champions pojawi się jeszcze kilku znanych piłkarzy, ale nie będę zdradzał nazwisk.

To ma być niespodzianka – mówi Michał Świderski, rzecznik prasowy Dumy Powiśla.

Miejscowi fani także będą mogli przypomnieć sobie, jak ich wcześniejsi ulubieńcy, którzy na stałe zapisali się w historii klubu, radzą sobie obecnie. Na murawie pojawią się m.in.: Kazimierz Starek, Edmund Marciniak, Mirosław Banaszek, Józef Zolech, Grzegorz Kozieł i Andrzej Pidek.

Przed oldbojami Wisły ciężkie zadanie. Kilka dni temu Legia Champions pojawiła się na obchodach 90-lecia Orląt Łuków i pokonała czwartoligowych gospodarzy 6:2.

Organizatorzy jubileuszu przygotowali dla kibiców wiele atrakcji. – W przerwie, jak również w trakcie i po meczu, odbędą się konkursy z cennymi nagrodami upamiętniającymi 90 lat naszego klubu – uchyla rąbka tajemnicy Świderski. – Ale to nie koniec niespodzianek. Zapraszamy wszystkich kibiców do przyjścia w niedzielę na nasze święto – dodaje.

Bramy stadionu zostaną otwarte o godz. 12.30, a 60 minut później odbędzie się prezentacja obydwu zespołów.

Wcześniej, bo już w sobotę (godz. 16), piłkarze Wisły powalczą o kolejne drugoligowe punkty, podejmując Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Wiadomo, że najlepszym prezentem na jubileusz byłyby trzy oczka.

PUKUS / Kurier Lubelski


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.