romek
środa, 25 września 2013, 12:15

3:3 / Dariusz SUSZYŃSKI (piłkarz GRAFA Chodywańce) – ZMW na boiskach…

= Jak to się stało, że piłkarz lubelskiego klubu Graf Chodywańce został przewodniczącym Związku Młodzieży Wiejskiej?

= Normalna kolej rzeczy. Rozpoczynałem w Grafie, skąd trafiłem do Tomasovii Tomaszów. Podczas studiów na Uniwersytecie Przyrodniczym zagrałem turniej nad Białym, zobaczyli mnie działacze z Włodawy, pograłem więc trochę we Włodawiance. Trenerem był wówczas Marek Drob, który i dzisiaj prowadzi Włodawiankę. Walczyliśmy o IV ligę… Później wrócięłem do Grafa, w którym gram do dzisiaj… Od 2012 roku jestem przewodniczącym ZMW w kraju.

= Młodszym piłkarzom i nie tylko piłkarzom, logo może nic nie mówić…

= Ale starsi pewnie znają. Związek Młodzieży Wiejskiej to organizacja posiadająca wielkie tradycje i znakomity dorobek wśród innych organizacji młodzieżowych. Chcemy mocniej zaakcentować swoją obecność na wsi. Wśród naszych członków jest wielu piłkarzy, którzy grają na wsi albo organizują sport w gminach. Mam nadzieję, że wkrótce nasze logo zagości na koszulkach innych drużyn w kraju… Znamy problemy sportu na wsi, chcemy wygrywać z nimi.

= Po latach stagnacji na stronie klubowej Grafa, nagle coś się zmieniło… Otwieram i patrzę – GRAF gra w koszulkach z logo Związku Młodzieży Wiejskiej…

= Mam nadzieję, że Graf to początek.  Ja pracuję w Warszawie, ale w każdej wolnej chwili jestem na meczu i w swoich stronach. W Grafie już pojawiły się drużyny juniorów i trampkarzy. Musi być lepiej. Mam też nadzieję, że naszym śladem pójdą inne miejscowości, gminy, powiaty… Sport musi być obecny na wsi i musi być go coraz więcej…

= Dziękuję – mamy nadzieję, że  częściej będziemy z panem przewodniczącym rozmawiać o przyszłości sportu wśród polskiej młodzieży.

rd

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.