romek
sobota, 21 września 2013, 07:19

SPARTAKIADA 2013 / Sukces zamojskich prawników!

W dniach 11-15 września w Poznaniu odbyła się XXIV Letnia Spartakiada Prawnikow – w ktorej licznie uczestniczyla ekipa Związku Prawników Polskich (ZPP) z Zamoscia.

– W rozgrywkach piłki nożnej zajęliśmy 3 miejsce – mówi Adam Adamczuk. Pokonaliśmy Wrocław 1:0, Poznań 3:2 i Gorzów Wielkopolski 3:0. W ćwierćfinale wygraliśmy 3:0 z Krakowem… I dopiero w walce o finał ulegliśmy 0:3 Przemyślowi. I właśnie Przemyśl wygrał cały turniej.

Macz zamojskich prawników o III miejsce zapadnie w pamięć wszystkim uczestnikom.

– Graliśmy turniej na treningowych boiskach Warty Poznań – o trzecie miejsce tż na boisku Waret,  z drużyną prawników ze Szczecina.  Mecz przypominal nieco rozgrywkę Polski z RFN z 1974 podczas Mistrzostw Świata. Przez całą noc padał deszcz, a system odwadniający nie nadążył odprowadzać wody. Podczas meczu  dwa razy piłka nam stawała na linii bramkowej w wodzie – w regulaminowym czasie gry było 2-2. W pierwszej połowie dogrywki nic się nie zmieniło. W drugiej strzeliliśmy 3 bramki i wygraliśmy finalnie 5:2 – relacjonuje nam Adam Adamczuk.

rd

PS. Gratulujemy wyniku i życzymy reprezentacji zamojskich „Orłów temidy” kolejnych zwycięstw. Wśród młodych ludzi  potrafiących połączyć swoją pasję z wykonywanym zawodem są osoby, których talent zauważyliśmy przed laty i przedstawialiśmy na naszym portalu. Kapitan polskich pisarzy Zbigniew Masternak to wychowanek KS Drzewce i nasz stały współpracownik. Adam Adamczuk pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Nord Wysokie.  Przed laty strzelił bramkę, którą nasz portal uznał za gola roku na Lubelszczyźnie (może ktoś ma jeszcze link do filmiku). Zresztą Adam Adamczuk nadal gra w piłkę – w Sparcie Łabunie (foto2).

***

28 września w sobotę  mecz Prawnicy – Lekarze na stadnionie OSiR w Zamośćiu (główna płyta Hetmana). Start godz. 15.00.

rd / foto 1 Bernard Guziołek


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.