sobota, 21 września 2013, 08:56

Czyżby MECZ ROKU? / Puchar Polski LZPN * KS Drzewce – Polesie Kock 5:5 * bramkarz Pyśniak broni dwa karne w 5 minut… * Pechowcami Kozak i Wąchała

W ostatnią środę zmierzyliśmy się z Polesiem Kock. Goście obecnie plasują się na 4 miejscu w lidze okręgowej przez co byli uważani za bezdyskusyjnego faworyta tego spotkania.

Mecz zaczął się wspaniale dla KS Drzewce, już w pierwszej minucie prowadziliśmy po ładnym strzale Karola Wąchały (foto). Niestety goście szybko odpowiedzieli i po 5 minutach gry było 1:1. KS nie poddawał się i w 15 minucie ponownie prowadziliśmy a na listę strzelców wpisał się Łukasz Krasucki , który przelobował golkipera gości wspaniałym strzałem z 35 metrów . Polesie próbowało przejąć inicjatywę jednak dobrze funkcjonował nasz blok defensywny. Spotkanie stało na wysokim poziomie, obie drużyny miały ochotę na strzelanie bramek. Sztuka ta udała się gospodarzom po prostopadłym podaniu Łukasza Krasuckiego formalności dopełnił P.Mrozek i Ks prowadził już 3:1.  Bramka ta ustawiła przebieg spotkania, goście coraz częściej atakowali naszą bramkę a my próbowaliśmy wyprowadzać szybkie kontry.

Do końca pierwszej części spotkania obraz gry się nie zmienił . Drugą połowę zaczęliśmy równie dobrze. Po kilku minutach podwyższyliśmy wynik spotkania na 4:1 autorem gola był Daniel Zielonka. Ta bramka za bardzo uspokoiła naszą drużynę a goście zabrali się do odrabiania strat. Goscie szybko strzelili na 4:2 a potem było tylko gorzej. 4:3 , 4:4. Nasi zawodnicy obudzili się z drzemki się przy wyniku 5:4 dla Polesia.  Ks rzucił się do ataków, jednak drużyna gości dobrze się broniła. Dopiero w 90 minucie sam na sam wyszedł P.Mrozek i wyrównał na 5:5.

Sędzia zakończył regulaminowy czas gry i zarządził dogrywkę. W dodatkowym czasie obie drużyn nieco opadły z sił, jednak byliśmy świadkami kliku dobrych akcji. KS dużo strzelał zza 16-tki jednak nie przyniosło to bramki. Pod koniec pierwszej części dogrywki arbiter zauważył faul Marcina Turka i wskazał na wapno. Do piłki podszedł kapitan Polesia i przegrał rywalizację z Michałem Pyśniakiem. Drugą połowa dogrywki wyglądała podobnie lekką przewagę mieli goście a KS czekał na kontry. W 5 minucie drugiej części dogrywki sędzia znów podyktował karnego dla Polesia tym razem do piłki podszedł inny zawodnik Polesia jednak Pyśniak ponownie był górą, broniąc drugą jedenastkę w odstępie 10 minut.

W końcówce spotkania mieliśmy dużą szansę na zwycięstwo faulowany w polu karnym był K.Wąchała . Do piłki podszedł Wojciech Plewiński i trafił w słupek. Wojtek w tym sezonie strzelił już 6 bramek. Ciekawostką jest to że wszystkie gole zdobył z rzutów karnych. Dogrywka zakończyła się wynikiem 5:5 , teraz przyszedł czas na serię rzutów karnych. Do strzelania wyznaczenie zostali:

Słowem – rewelacyjny pogromca karnych w dogrywce bohaterem. Gdyby tak koledzy byli skuteczniejsi…