romek
czwartek, 19 września 2013, 14:11

Cytaty… / Buntownik w sprawie Lublinianki…

Po naradach, miejscy radni, zdecydowali, że lubelska drużyna Motoru Lublin otrzyma 500 tysięcy złotych. Dyskusja wokół klubu z Alei Zygmuntowskich była burzliwa i wywołała sporo kontrowersji.

Optujący za tym, by dokapitalizować również trzecioligową Lubliniankę, Marcin Nowak (Wspólny Lublin) grzmiał: – Ile będziemy wkładać pieniędzy w tę studnię bez dna? Na pompatycznych konferencjach jest mowa o awansie, ale nic z nich nie wynika.

Prezydent Żuk uspokajał: – Niezależnie od emocji powinniśmy wspierać sport. W naszym regionie nie ma szans na pozyskanie takich sponsorów, którzy utrzymaliby klub. Dofinansujemy wszystkie dyscypliny podobnie. Dziś mówimy o Motorze, ale wcześniej wsparliśmy żużel, koszykówkę czy piłkę ręczną. Lublinianka również korzysta z miejskich środków na szkolenie młodzieży. Jednak jest to spółka prywatna i nie możemy jej wspierać tak jak Motoru, który jest spółką miejską z większościowym udziałem miasta i możemy dać pieniądze na podwyższenie jej kapitału.

 lublinianka.net


Komentarze do 'Cytaty… / Buntownik w sprawie Lublinianki…' (1)
  • TylkoMotor5 lat temu Bezpośredni link

    Czy Lublina nie stać na wychowanie 25 zawodników, którzy tworzyliby kadrę zespołu walczącego o I ligę? Stać, tylko coś źle funkcjonuje. Panie Prezydencie, szanowni radni! Nie wyrzucajcie pieniędzy w błoto, na groszorobów naściąganych z całego kraju, groszorobów, którzy grają tak, jak każdy kibic Motoru widzi. Niech w Motorze grają piłkarze z Lublina, niech nasze podatki idą na ludzi z tego miasta, na naszych sąsiadów, znajomych, przyjaciół, członków rodzin. Nie trzeba nam Motoru, w którym co pół roku wymienia się kilkunastu zawodników, którzy nachapią się kasy i wio, w Polskę. Może w końcu ktoś w naszym mieście się obudzi!

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.