wtorek, 17 września 2013, 08:44

B klasa Lublin (I) / Heroiczna walka kluczem do zwycięstwa * Orzeł już odlaciał rywalom?

LKS Poniatowa (foto) zwycięża w „jaskini lwa”! Poniatowianie pokonali w meczu 5 kolejki lubelskiej „B” klasy ubiegłorocznego triumfatora rozgrywek, ekipę Pogoni Trzebiesza 2:1 umacniając tym samym swoją wysoką pozycję w lidze. Bohaterem spotkania został bez wątpienia Bartłomiej Eciak. Były zawodnik Sygnału Chodel, pozyskany tej rundy przez zespół „żółto-czarnych” był w niedzielne popołudnie nie do zatrzymania. Popularny „Edek” dwukrotnie pokonał bramkarza rywali, zaś jego trafienie z 50 minuty spotkania już teraz może kandydować do bramki sezonu w lubelskiej „B” klasie…

Długo, bo ponad trzy lata zawodnicy z Poniatowej Wsi czekali na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo z zespołem Pogoni Trzebiesza. Ostatni taki fakt miał miejsce dawno, bo 28 maja 2010 roku, kiedy to ekipa LKS-u prowadzona wówczas przez Grzegorza Brzyskiego pokonała miejscową Pogoń 2:3. Kolejne miesiące to dla „żółto-czarnych” lata przebiegające pod znakiem przykrych porażek i upokorzeń ze strony aktualnego zwycięzcy rozgrywek.

Tego dnia było jednak inaczej… To Poniatowianie wiedli prym na boisku rywala pokonując po bardzo ciężkim, ale i emocjonującym spotkaniu drużynę Pogoni 2:1. Już pierwsza połowa spotkania wskazywała, iż zespół gospodarzy nie będzie miał lekko. „Żółto-czarni” przystąpili do spotkania mocno zdeterminowani stawiając twarde warunki do gry zespołowi aktualnego mistrza. To miało być zupełnie inne spotkanie niż dwa tygodnie temu kiedy to Poniatowianie przegrali w kompromitującym stylu z innym pretendentem do tytułu, a więc zespołem Orłów Kazimierz. Paradoksalnie porażka ta dała drużynie z Poniatowej Wsi bardzo wiele. Lekcja jaką zebrał zespół przyniosła owoce na boisku w Trzebieszy. Poniatowianie zagrali dużo odważniej, pewniej w obronie i co najważniejsze dużo agresywniej. To właśnie odpowiedni poziom zaangażowania było kluczem do zwycięstwa w tych zawodach.

Już w 15 minucie spotkania mogło być 1:0 dla gości. Z rzutu wolnego uderzał Piotr Czapla, jednak piłka po jego strzale dosyć pechowo odbiła się od poprzeczki bramki i nie znalazła drogi do siatki. Co nie udało się w pierwszym kwadransie gry, powiodło się kilkanaście minut później. Tym razem z rzutu rożnego dośrodkowywał Grzegorza Kuchta, zaś w polu karnym najwyżej wyskoczył Bartłomiej Eciak i mocnym, precyzyjnym strzałem głową pokonał bezradnie interweniującego bramkarza Pogoni. Ekipa gospodarzy mogła wyrównać tuż przed zejściem do szatni, kiedy to po niepewnej interwencji Dariusza Rogali piłkę przejął napastnik Pogoni i o mały włos nie umieścił jej w bramce strzeżonej przez Michała Duro. Na szczęście stoper LKS-u był na posterunku i w ostatniej chwili wybił skaczącą na linii bramkowej piłkę, naprawiając tym samym swój błąd.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy. Po faulu na zawodniku Trzebieszy, z rzutu wolnego zagrywał Marcin Adamczyk, zaś najwyżej w górę, przy biernej postawie naszych defensorów, wyszedł Paweł Kocoń pokonując precyzyjnym strzałem głową popularnego „Durka”. Radość zespołu Trzebieszy nie trwała jednak długo. Zaledwie kilka minut później na strzał z ponad 20 metrów zdecydował się Bartłomiej Eciak, zaś futbolówka uderzona z niebywałą prędkością tylko zatrzepotała w okienku bramki strzeżonej przez Emila Florka. Podopieczni Grzegorza Hermanowicza próbowali gonić wynik wpuszczając w końcówce spotkania obrońcę Pogoni – Pawła Koconia, do linii ataku, jednak obrońcy „żółto-czarnych” byli tego dobrze dysponowani i zdołali dowieźć do końca jakże korzystny dla nich wynik.

===

Nie ulega wątpliwości, że rozgrywki zostaną zdominowane przez Orły Kzimierz Dolny. Podczas pieciu kolejek nikt nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki z liderem. W ostatniej kolejce ofiarą „Orłów” został zespół Elżbiety. Pięć goli strzelił Rafał Dryk.