romek
poniedziałek, 9 września 2013, 07:22

B klasa Lublin (I) / O Boże, Boże!!! Padło Zaborze!!! Gena show!!! * Średnia na mecz – 10 goli…

 Drużyna gości znana jest z twardej i nieustępliwej walki, więc już przed meczem wiedzieliśmy, iż musimy odpowiedzieć tym samym. Pierwsza połowa to bardzo zacięte widowisko. Dużo ostrej gry z obu stron, wejść na pograniczu faulu a niekiedy w nogi przeciwnika. Nikt nie odpuszczał i stąd wzięło się też dużo jak na spotkanie B-klasy żółtych kartek.

Pierwsze 10 minut to optyczna przewaga gości. W tym czasie sytuację sam na sam w świetnym stylu broni Podsiadły. Po tym czasie to my dochodzimy do głosu i w 16 minucie wychodzimy na prowadzenie. Po rajdzie lewą stroną i wbiegnięciu jak wicher w pole karne  Chylińskiego. Nasz turbokozak wykłada piłkę Grzywie a ten nie ma problemów z umieszczeniem jej z 5 metrów w bramce.

Kolejne minuty to wymiana ciosów ale bez jakiś superklarownych sytuacji. Głównie niecelne strzały zza “szesnastki”. Niestety jeden z takich strzałów w 26 minucie kończy się wyrównaniem. Do wybitej z pola karnego piłki dopada na 18 metrze zawodnik Zaborza i strzałem z woleja pakuje piłkę obok interweniującego bramkarza. Obrońcom można zarzucić przy tej bramce to, iż dali graczowi z Zaborza zbyt wiele miejsca i czasu na oddanie strzału. Zbyt nieśmiało wybiegali do uderzającego napatnika i to się zemściło.

W 41 minucie drugi cios graczy w zielono-czarnych strojach. Odkryta prawa strona. Piłkę dostaje zawodnik gości. Mając sporo miejsca wbiega w pole karne i wyprowadza swoją ekipę na prowadzenie.

Zaczynamy od środka podając piłkę do tyłu do Grzegorza Czapli. Ten kapitalnym krosem przez pół boiska obsługuje Andrzeja Włodę, który znajduję się w sytuacji sam na sam. Na szczęście “Włodi” nie wciela w życie swojego “firmowego” zagrania lobem, tylko uderza mocno z woleja obok bramkarza. Wyrównanie po 30 sekundach!!! Do przerwy wynik nie ulega już zmianie.

Druga połowa to już nasze przytłaczające ataki. Najlepszą sytuację na wyjście na prowadzenie marnuję Grzywa w sytuacji sam na sam. Była to najłatwiejsza do strzelenia sytuacja tego dnia dla Geny ale akurat w niej spudłował. Na szczęście była to jedyna tego dnia pomyłka Grzywy. Jak przystało na mieszkańca Świder, Gena sam działał dziś jak “świder”, wkręcając obrońców Zaborza w ziemię. Bramki strzelał jednak po prostopadłych zagraniach naszych pomocników. Swoją drugą bramkę tego dnia nasz “świderek” strzela w sytuacji sam na sam. Tym razem mając na plecach twardo walczącego obrońcę gości. Mimo to udaje mu się skierować piłkę do bramki.

W 65 minucie swoją obecność na boisku zaznacza 16-letni Szymek Ciosek. Grający od 46 minuty zawodnik uderza czubkiem buta z niemal 30 metrów nad wysuniętym bramkarzem. Piłka wpada za kołnież bramkarzowi odbijając się jeszcze w międzyczasie od poprzecvzki. Najpiękniejsza bramka meczu.

Nie tylko ta zmiana wnisła wiele do gry naszej drużyny. Również Jurak i Podgajny pokazali się z dobrej strony. Ten pierwszy w ofensywie. Drugi harował w obronie. W 71 minucie, zaraz po wejściu na boisko Patryk zalicza prostopadłe podanie do “Geny”. Nasz “król pola karnego” nie marnuje okazji i strzela bramkę dającą mu w tym momencie hat tricka.

Minutę później świetnie w polu karnym przyjmuję piłkę Strawa i momentalnie w biegu uderza z woleja w długi róg. Bramkarz nie ma nic do powiedzenia. Niestety piłka zatrzymuje się na słupku.

W 75 minucie strzał Chylińskiego, dobija jeszcze do pustej bramki wszechobecny Grzywa. Niestety sędzia liniowy podnosi chorągiewkę i z bramki nici.

Chyliński i Grzywa to od dziś “persona non grata” w Zaborzu. Pierwszy zagrywa prostopadłą piłkę. Drugi wybiego kolejny już raz w tym meczu sam na sam i niczym egzekutor wbija gościom szóstą a swoją czwartą bramkę w tym meczu.

W końcówce spotkania Gawryszek nie podaje dobrze ustawionemu Chylińskiemu i nie strzelamy k olejnej bramki. W 87 minucie Zaborze po błędzie Grześka Czapli i złej póbie wybicia piłki strzela nieco przypadkową bramkę, w dodatku prawdopodobnie ze spalonego.

W 91 minucie poprawia się “weselnik” Gawryszek i zdobywając siódmą bramkę spokojnie może podążyć na poprawiny. Wynik ustalony!!!

Całej drużynie należą się wielkie brawa za bardzo twardą i nieustępliwą walkę w ciężkich 45 minutach pierwszej odsłony i za mądrą techniczną grę w drugiej.

Szczególne podziękowania dla Włody i Gawryszka, którzy mimo obecności na weselu do późnych godzin rannych, zaszczycili nas dziś swoją obecnością. Także Mateusz Czapla zrobił wszystko by być dziś z  nami. Widać komu leży na sercu dobro Klubu. Dziękujemy!!!

Natomiast zawodnik, który zagubił się dziś na trasie REMIZA-JANISZKOWICE spodziewać się może kary finansowej.

Jeszcze raz wielkie brawa za grę i walkę. Wandalin staje się co raz lepszy i prezentuje co raz mądrzejszą grę. Oby tak dalej!!!

 LKS WANDALIN-KS ZABORZE 7:3 (2:2)

bramki: Grzywa 16 min., 60 min., 71 min., 82 min., Włoda 41 min., Ciosek 65 min.

lkswandalin.pl

***

Kolejka 4 – 7-8 września

LKS Elżbieta 6-3 Dąbrowiak Dąbrowa Wronowska 8 września, 11:00
w Opolu Lubelskim
Czarni Puszno Godowskie 4-3 Wisła Józefów 8 września, 11:00
Opolanin II Opole Lubelskie 2-0 Tęcza II Bełżyce 7 września, 16:00
LKS Wandalin 7-3 KS Zaborze 8 września, 11:00
Victoria Wolica 3-6 Pogoń Trzebiesza 8 września, 11:00
w Kowali
LZS Poniatowa Wieś 4-0 Jaworzanka Rogów 8 września, 11:00
Błękitni Kierz 1-2 Orły Kazimierz Dolny 8 września, 11:0

= Czołówka:

1. Orły Kazimierz Dolny 4 12 4 0 0 40-5
2. Opolanin II Opole Lubelskie 4 12 4 0 0 14-1
3. LZS Poniatowa Wieś 4 9 3 0 1 10-12

= Padło bramek: 43, razem 169
= Najlepszy strzelec: Rafał Dryk (Orły) – 10
= Najlepszy asystent: Michał Berliński, Rafał Antoniak (Orły) – po 7

***

Kolejka 5 – 14-15 września

Orły Kazimierz Dolny – LKS Elżbieta
Jaworzanka Rogów – Błękitni Kierz
Pogoń Trzebiesza – LZS Poniatowa Wieś
KS Zaborze – Victoria Wolica
Tęcza II Bełżyce – LKS Wandalin
Wisła Józefów – Opolanin II Opole Lubelskie
Dąbrowiak Dąbrowa Wronowska – Czarni Puszno Godowskie


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.