Bez kategorii
romek
piątek, 6 września 2013, 11:47

KOMUNIKAT / Informacja dla Klubów…

Lubelski Związek Piłki Nożnej przypomina, że jednym z obowiązków Klubów będących organizatorem zawodów pod egidą Lubelskiego Związku Piłki Nożnej jest uregulowanie delegacji sędziów i obserwatora bezpośrednio po zakończonych zawodach.

Niektóre Kluby nie wypełniają tego obowiązku w bieżącym sezonie 2013/2014.

Informujemy i ostrzegamy, że związku z tym od najbliższej kolejki tj. 7-8.09.2013 r. w stosunku do Klubu, który nie wypłaci bezpośrednio po zakończonych zawodach należności wynikających z delegacji sędziów i obserwatora zostaną wyciągnięte następujące sankcje karne przez Wydział
Dyscypliny LZPN (na podstawie art. 110 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN):

1) przy pierwszym i drugim przypadku nieopłacenia delegacji sędziów i obserwatora – kara finansowa,
2) przy trzecim przypadku nieopłacenia delegacji sędziów i obserwatora Komisja ds. Licencji Klubowych skieruje wniosek do Wydziału Dyscypliny LZPN o zawieszenie licencji dla Klubu nierespektującego wspomnianego obowiązku płatności.

ZAWIESZENIE LICENCJI POZBAWIA KLUB (wszystkie drużyny Klubu) możliwości uczestnictwa w rozgrywkach mistrzowskich i pucharowych.

Wydział Gier LZPN i Wydział Dyscypliny LZPN

lzpn.pl


Komentarze do 'KOMUNIKAT / Informacja dla Klubów…' (3)
 • jl5 lat temu Bezpośredni link

  Dlaczego LZPN mówi tylko o obowiązkach klubów ,a gdzie prawa np. sędzia niewłaściwie wykonuje swoją pracę ,dlaczego za to dostaje pieniądze,albo przez niego nie odbędzie się mecz to do pokrycia kosztów nie ma lzpn bo mówią ,że to nie ich pracownik.Zdarz się często że sędzia nie przyjdzie na mecz zwłaszcza u dzieci lub młodzieży.W takich sytuacjach każdy umywa ręce.Kiedy takie sytuacje nie będą miały miejsca to wtedy LZPN niech wymaga od innych.

 • ROZCZAROWANY5 lat temu Bezpośredni link

  A dlaczego mamy płacić delegację dla obserwatorów meczów ? Sędziowie ok chociaz tez nie zgadzam sie z tym do konca bo skoro pracuja dla lzpn a tak jest to oni w czesci powinni pokrywac kwote jaka kluby musza zapłacic , to dzieki klubom sedziowie maja praktyke i ucza sie, to kluby organizuja mecze pokrywaja koszty organizacji (przygotowanie boiska miedzy innymi) . Sedziowei tez sa porzebni zeby w normalnych warunkach przeprowadzic zawody ale LZPN moglby pomoc klubom . A co do OBSERWATORÓW , oni nie sa potrzebni na meczach klubom , nie wpłyna na wyniki meczów oni tylko oceniaja prace sedziow a wiec pracuja dla LZPN I miedzyinnymi dla sedziow ktorym wystawiaja noty i dzieki ktorym ci sedziowei moga uzyskac awans wiec NIE ROZUMIEM DLACZEGO MUSIMY PŁACIC OBSERWATOROM !!!!

 • nick5 lat temu Bezpośredni link

  do rozczarowanych! Czy nie zauważyliście, że od kilkunastu lat rozgrywki piłkrskie na różnych szczeblach są dodatkiem do rankingów sędziowskich…i do tego jest potrzebny obserwator! Choć i tak zwykle wszystko jest ustalone odpowiednio wcześniej:(

 • Dodaj komentarz

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.