romek
piątek, 6 września 2013, 10:00

90 lat Tomasovii / Piłkarska historia Klubu Sportowego 1923 – 2013

 90 lat Tomasovii” –  Piłkarska Historia Klubu Sportowego 1923 – 2013” to tytuł publikacji, którą przygotowali dwaj pasjonaci piłki nożnej z Tomaszowa Lubelskiego: Mirosław Tereszczuk i Zbigniew Śledź. Książka ukazała się w drugiej połowie sierpnia.

W tym roku Tomaszowski Klub Sportowy „Tomasovia” obchodzi jubileusz 90-lecia swego powstania. Z tej też okazji dwaj zapaleni kibice postanowili wydać książkę na temat swego ulubionego klubu i jego historii.

Mirosław Tereszczuk, jak i Zbigniew Śledź materiały o historii tomaszowskiego sportu gromadzą od lat. W swoich zbiorach mają pisma lokalne, wiele archiwalnych fotografii, sprawozdania, rozmowy, wywiady, zapiski. To wszystko dało solidne podwaliny do napisania i wydania obszernej publikacji o piłce nożnej w Tomaszowie.

kronikatygodnia.pl

***

Autor: Mirosław Tereszczuk, Zbigniew Śledź
Wydawca: PW Dan-Te
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-936078-0-8
Ilość stron: 416
Nakład: nie podano
Oprawa: twarda
Wymiary (mm): 294 (wysokość), 210 (szerokość), 35 (grubość)
Papier: kredowy
Kolor: tak
Opisywane kluby: Tomasovia Tomaszów Lubelski
Opisywane sekcje: piłka nożna
Statystyki, tabele: tak


Opis: Bardzo efektownie wydana książka z okazji z okazji jubileuszu 90-lecia klubu Tomasovia. Publikacja zawiera setki unikalnych zdjęć, dokumentów, tabel oraz tysiące wyników meczów , nazwisk piłkarzy, trenerów, prezesów. Jedna z najlepszych monografii regionalnych, tzw. „małych” klubów, która kiedykolwiek ukazała się w Polsce. Gorąco polecamy!

Historia prawdziwego futbolu liczy już sto pięćdziesiąt lat. Tomaszowska piłka nożna w 2013 roku zamyka się liczbą dziewięćdziesięciu lat istnienia i jest tej historii ledwo mikrocząsteczką. Autorzy – pasjonaci futbolu w pełnym tego słowa znaczeniu spisali tę historię na swój sposób. Ma on wiele charakterystycznych dla monografii, ale nią nie jest.

sendsport.pl / foto: Mirosław Tereszczuk i Zbigniew Sledź w towarzystwie przedostaniego trenera Tomasovii Bogdana Bławackiego.

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.