romek
środa, 4 września 2013, 14:45

Robert Kasperczyk nowym trenerem Motoru Lublin!

Nowym trenerem Motou Lublin został Robert Kasperczyk Zmienił Przemysława Delmanowicza, który oddał się do dyspozycji zarządu po serii trzech porażek.  

Jak podaje Kurier Lubelski cytując prezesa Tadeusza Kunę, decydującym czynnikiem przy wyborze  nowego szkoleniowca były osiągnięcia trenera Kasperczyka.

Zasadniczym celem Motoru nadal jest walka o awans do I ligi.

Kurier Lubelski przypomina sylwetkę trenera: 46-letni Kasperczyk przygodę z piłką zaczynał w Hutniku Kraków. Co ciekawe, w ekstraklasie zadebiutował grając w Lublinie przeciwko… Motorowi. Jako trener pracował w Hutniku, Górniku Wieliczka, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Podbeskidziu Bielsko-Biała, a ostatnio w Stali Rzeszów.

Jego największym osiągnięciem jest gra z Podbeskidziem w półfinale Pucharu Polski (sezon 2010/11) i historyczny awans z tym klubem do T-Mobile Ekstraklasy w tym samym sezonie, a następnie utrzymanie drużyny w krajowej elicie.

– Chciałbym również podziękować trenerowi Delmanowiczowi, który w kwietniu objął drużynę, a naprawdę niewiele osób chciało zostać trenerem Motoru – mówi Kuna. – Pan Delmanowicz podjął się tego zadania, a jego odwaga zaowocowała utrzymaniem się w drugiej lidze. Dziękujemy za wzajemną współpracę.

Udało nam się dowiedzieć, że prezes Kuna chce Delmanowiczowi powierzyć inną funkcję w klubie. Na pewno nie zostanie on jednak jednym z asystentów nowego trenera, ponieważ Kasperczyk dostał wolną rękę w doborze swoich współpracowników i wydaje się, a raczej jest to przesądzone, że postawi na swoich ludzi.

Działacze Motoru S.A. rozmawiali także z innymi kandydatami na trenera. W tym gronie byli m.in. znany z pracy w GKS Bogdanka Piotr Rzepka, oraz PGE GKS Bełchatów Jan Złomańczuk.

rd / foto – Hutnik Kraków


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.