romek
poniedziałek, 2 września 2013, 14:30

Ciekawostki / Pierwszy był Alf Common * Gareth Bale najdroższy, ale…

Bramkostrzelny napastnik to majątek. Pierwszym, którego nazwisko przeszło do historii ze względu na fantasyczne popisy strzeleckie był Alf Common (foto1). W 105 roku przeszedł z FC Sunderland do FC Middlesbrough za sumę odstępnego w wysokości 1 000 funtów. W óczesnych czasach był to światowy rekord transerowy.

Zakupienie Commona można porównać do późniejszych spektakularnych transferów. David Jack kosztował Arsenal 10 000 funtów,  Alan Ball przeszedł z Evertonu do Arsenalu za 1oo ooo funtów. Tevor Francis z FC Birmingham do Nottingham za 1 ooo ooo funtów…

Oczywięście w międzyczasie padały inne światowe rekordy – Maradona, Ronaldo Luiz, czy Christiano Ronaldo… Były największe, rekordowe – lecz nie nie przekraczały kosmicznych cyfr. To znaczy przekraczały, lecz nie te rozpoczynające się od „1”.

Czy transfer Garetha Bale (foto2) z Tottenhamu do Realu rozbije bank i Real faktycznie zapłaci 100 000 000(?)

Zapłacił 100 000 000 euro.

kpo/lp.pl


Komentarze do 'Ciekawostki / Pierwszy był Alf Common * Gareth Bale najdroższy, ale…' (1)
  • doktor Strosmajer5 lat temu Bezpośredni link

    Euro to jednak nie funt! Choć kwota kosmiczna, to jednak do 100 000 000 funtów trochę brakuje! Gdyby głupota mogła wygrywać mecze…

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.