romek
poniedziałek, 2 września 2013, 10:27

B klasa Lublin (III) / Krężnica wygrywa, Wojciechowski już strzela… * Pierwsze punkty Bronowic

W pierwszej kolejce lubelskiej klasy B padło 36 branek, co daje przeciętną 6 bramek na mecz. I to jest gwarancja emocji w tych rozgrywkach. To jest najważniejsze – zdobywanie bramek.

Po remisie 1:1 w Uniszowicach ciekawi byliśmy formy Krężnicy. Piłkarze Janusza Dziekanowskiego grali w ubiegłym sezonie w silnej grupie II B klasy. Pierwsze 45 minut było bardzo kiepskie. Dość powiedzieć, że to goście pierwsi stanęli przed szansą na zdobycie bramki – na nasze szczęście efektowną paradą popisał się Rafał Pietroń (foto). Akcje gospodarzy były albo zatrzymywane przez obronę gości, a jeśli kończyły się strzałami to radził sobie z nimi przyjezdny bramkarz. Czara goryczy przelała się zaś już w ostatnich minutach pierwszej części spotkania. Rzut wolny dla Spoiwa, wrzutka w pole karne, a tam gracz gości dokłada nogę i … mamy sensacyjne 0:1.

Na drugą połowę Krężnica wyszła z mocnym postanowieniem zmiany tego fatalnego dla wyniku. Piłkarzom z Lublina brak chyba kondycji a myślę, że i boiskowego doświadczenia dzięki temu udaje  się wywalczyć korzystny rezultat. Bramka wyrównująca padła chwilę po wznowieniu gry – Dariusz Wojciechowski uderza z dystansu, nisko i zaskakuje bramkarza „Budowlańców”.

W 58’ golkiper Spoiwa raz jeszcze sięga do siatki a strzelcem znów Wojciechowski, który otrzymuje piłkę w polu karnym i przy biernej postawie obrońców spokojnie się obraca, wychodzi na czystą pozycję i uderza skutecznie.

W 65’ i 68’ dzięki bramkom Tomasza Rozdoby i Adriana Kubeciego dobijamy gości. Szczególnie efektowny jest gol pierwszego z wymienionych, który ustawiony w prawym rogu pola karnego posłał piłkę za kołnierz bramkarza ze Słowiczej.

– Możemy się cieszyć z wygranej, ale gra w pierwszej połowie na pewno nie była zadowalająca. Pochwalić za tę część trzeba za to prowadzące do przerwy Spoiwo. Może w kolejnych meczach ekipa ze Słowiczej napsuje krwi innym przeciwnikom. Oby – napisał reporter strony lzskreznica.futbolowo.pl

W innym ciekawym spotkaniu KS Bronowice zwyciężyło Firlej 3:2, a bramki dla nowicjuszy strzelili: Adrian Mika, Krzyszof Jarnicki i Grzegorz Łuka.

Kolejka 2 – 31 sierpnia-1 września 

= LZS Krężnica Jara  4-1 Spoiwo Lublin  1 września, 11:00
w Niedrzwicy Kościelnej
= Świdniczanka Świdnik Mały  0-3 Kadet Lisów  1 września, 11:00
= Bronowice Lublin  3-2 GUKS Firlej  1 września, 11:00
= Gigant Przytoczno  0-2 Mila Turka  1 września, 11:00
= GSKS Ułęż  – Gabaryty Dęblin  1 września, 11:00
= KS Uniszowice  2-2 Piekiełko Przykwa  1 września, 11:00
w Radawcu Dużym.

= Czołówka:

1.  Kadet Lisów 2 /6pkt./ 2 0 0/ 11-0
2.  Mila Turka 2 /6/ 2 0 0/11-3  
3.  LZS Krężnica Jara 2/4/ 1 1 0 5-2      
4.  Bronowice Lublin 2 /3 /1 0 1/ 6-11
5.  GSKS Ułęż 1 /3 /1 0 0/ 4-2

= W 2 kolejce strzelono  19 goli, razem w rozgrywkach 55.
= Strzelcy: Dariusz Wojciechowski (Krężnica), Adrian Mika (Bronowice) – strzelili po 3 gole. Ustalamy strzelców goli dla Kadet Lisów i LKP Mila Turk.

***

 Kolejka 3 – 7/8 września 

Piekiełko Przykwa  – LZS Krężnica Jara  
Gabaryty Dęblin  – KS Uniszowice  
Mila Turka  – GSKS Ułęż  
GUKS Firlej  – Gigant Przytoczno  
Kadet Lisów  – Bronowice Lublin  
Spoiwo Lublin  – Świdniczanka Świdnik Mały 

rd


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.