romek
środa, 28 sierpnia 2013, 08:17

Postawili na małolatów * Zabójcza końcówka Ruchu Izbica /

Ruch pokonał w meczu inaugurującym sezon GKS Pławanice/Kamień 4:1. Dwie bramki zdobył Andrzej Ignaciuk, po jednej dołożyli Karol Kalita (foto) i Przemysław Zając. Losy meczu rozstrzygnęły się w samej końcówce. Emocje momentami sięgały zenitu, ale najważniejsza jest dobra inauguracja sezonu.

Ruch w ciągu całego spotkania był drużyną zdecydowanie lepszą. To nasza drużyna starała się grać konstruktywnie i tworzyć sobie okazje. Goście ograniczyli się do kontrataków, które jak się okazało wykonywali bardzo skutecznie. W 18 minucie po błędzie naszej drużyny padła bramka dla gości, która miała kluczowe znaczenie dla dramaturgii spotkania. Do przerwy było 0:1 a Ruch wydawał się walić głowa w mur nie mogąc sforsować obrony rywali. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Ruch atakował, Pławanice kontrowały. W końcu Andrzej Ignaciuk doprowadził do wyrównania. Goście wydawali się być zadowoleni z remisu co okazało się dla nich zgubne.

W końcówce Ruch rozstrzelał się na dobre. Najpierw Andrzej Ignaciuk strzelił swoją drugą bramkę po podaniu Przemka Zająca z cyklu „stadiony świata”. Przemek zagrał trenerowi na nos i strzał na bramkę był jedynie formalnością. Jak się okazało rezerwowy Ruchu pokazał się w tym meczu jeszcze raz wpisując się na listę strzelców. Strzał „Zajączka” z narożnika pola karnego powędrował między nogami bramkarza gości za linię bramkową i było 3:1. Kropkę nad i postawił Karol Kalita wykorzystując bardzo dobre rozegranie rzutu wolnego i jak to się zwykło mawiać po piłkarsku zaaplikował Pławanicom „pod ladę”.

Pomimo wszelkich obaw i niepokojów jakie przeżywaliśmy przed sezonem, zespół Ruchu pokazał że może zagrać dobre spotkanie, że momentami prezentuje na prawdę dobry poziom i przede wszystkim że nie ma co zawczasu nikogo skreślać. Teraz trzeba tylko potwierdzić to w kolejnych meczach. We środę kolejna okazja- mecz na wyjeździe w Rudzie Hucie.

ruch-izbica.futbolowo.pl

PS. Przeciętna wieku Ruchu Izbica nie przekracza 20 lat.


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.