romek
środa, 28 sierpnia 2013, 12:50

Echa Roztocza / Łukasz KIEREPKA (Ostoja Skierbieszów) od czterech lat zamierza skończyć przygodę z piłką.

Łukasz Kierepka to żywy symbol i kapitan Ostoi Skierbieszów. W swojej przygodzie z futbolem, wychowanek Ostoi grał jeszcze w Hetmanie Zamość, Echu Zawada oraz Hetmanie Żółkiewka. Dzisiaj „Kierepowi” wybiła trzydziestka. Mimo młodego wieku, Łukasz od kilku lat rozważa zakończenie gry w piłkę. – Kończę już od czasów trenera Jarka Czarnieckiego, czyli jakieś pięć lat. Ciężko jest podjąć ostateczną decyzję. Mówię, że kończę z grą, a wychodzi jak wychodzi – śmieje się Łukasz Kierepka.

Istnieje kilka powodów, dla których Łukasz rozważa wczesne zakończenie przygody z boiskiem. – Dokucza mi kontuzja stawu skokowego. Mam siłę by występować na boisku, ale mnogość obowiązków nie pozwala skupić się na graniu. Trenuję grupę juniorów, chciałbym się zająć spokojnym trenowaniem młodych chłopaków. Na mojej pozycji jest kilku zawodników. Chcę dać szansę młodym, bo ich czas nadchodzi. Ktoś musi ustąpić, by mogli się pokazać – mówi.

Mimo ciągłych rozważań o zakończeniu kariery, Łukasz Kierepka deklaruje, że będzie do dyspozycji trenera Waldemara Sękowskiego. – Po sparingach trochę się boję, bo nie wygląda to za dobrze. Mamy szeroką kadrę i być może trener znajdzie kogoś na moje miejsce. Na pewno nie zagram w pierwszych trzech meczach, gdy będę zastępował trenera. Jeśli później zajdzie potrzeba, wejdę na boisko i zagram – mówi.

Łukasz Kierepka po zakończeniu z grą w piłkę, chciałby zająć się szkoleniem. – Miałem propozycję objęcia seniorów Ostoi, ale jest jeszcze za wcześnie. Ciągle podglądam pracę trenerów. Pracowałem z kilkoma, więc od każdego nauczyłem się czegoś nowego. Miałem robić kurs trenerski w Lublinie, ale obowiązki zawodowe nie pozwoliły mi na to. Jeśli w Zamościu odbędzie się taki kurs, wezmę w nim udział. Nie wiem czy mi się przyda, ale „papier” zawsze warto mieć – kończy Łukasz Kierepka.

Echa Sportu – 8 stronicowy dodatek tygodnika Echa Roztocza / Damian Sokołowski (foto – MaSzt). 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.