wtorek, 27 sierpnia 2013, 07:05

IV liga / Lider wygrywa 5:0 * Jakub Świderski strzela przewrotką

W meczu 4. kolejki Hetman Żółkiewka zgodnie z oczekiwaniami pokonał w meczu wyjazdowym Stal Poniatowa. Gospodarzy tego meczu po raz pierwszy prowadził były szkoleniowiec zespołu z Żółkiewki Sławomir Kozłowski. Nie mógł  jednak w tak krótkim czasie odmienić oblicza zespołu i to dotychczasowy lider był zdecydowanym faworytem.

Pierwsza połowa nie do końca potwierdziła tą tezę. Hetman co prawda prowadził grę, ale ambitnie walcząca Stal starała się wyprowadzać groźne kontrataki. Nie udało się jednak gospodarzom strzelić gola, a piłkarze z Żółkiewki w ostatniej minucie pierwszej połowy dopięli swego. Bramkę po pięknej przewrotce zdobył Jakub Świderski. Na podkreślenie zasługuje bardzo dobra postawa bramkarza Stali, który bardzo skutecznie bronił strzały przeciwników. Popełnił tylko jeden niecodzienny błąd. Po upuszczeniu piłki z rąk chwycił ją ponownie, w związku z czym sędzia podyktował rzut wolny pośredni z pola karnego gospodarzy, jednak nawet tak dogodnej sytuacji piłkarze trenera Wiatra nie potrafili wykorzystać.

Druga połowa to już skuteczniejsza gra lidera. W miarę upływu czasu Stali ubywało sił, szyki obronne rozluźniały się, co skrzętnie wykorzystali po dwa razy Damian Koprucha i Paweł Myśliwiecki. Dominacja gości w tej części gry nie podlegała dyskusji. Mimo niekorzystnego wyniku gospodarzom należą się słowa pochwały za ambicję i walkę. Hetman z kolei niewielkim nakładem sił zapewnił sobie kolejne 3 punkty i fotel lidera na kolejny tydzień.

Już w następnej kolejce w sobotę o 11:30 w Żółkiewce odbędzie się spotkanie derbowe ze Spartą Rejowiec. Będzie to kolejny egzamin dla beniaminka i kolejna okazja do podtrzymania serii meczów bez porażki.

***
Sparta Rejowiec Fabryczny – Roztocze Szczebrzeszyn 3:2
(Ziarkowski 5, 47, Bodys 82 – Piotr Lipiec 17, Brodalski 20)
* Unia Krzywda – Lewart Lubartów 0:5
(Sadowski 55, 90, Kompanicki 58, 63, Bijan 65)
* Powiślak Końskowola – Ruch Ryki 1:2
(Giza 18 – W. Kępka 30, 87)
* Orion Niedrzwica Duża – Łada 1945 Biłgoraj 3:1
(Zych 30, Żarnowski 50, Szymuś 55 – Skrzypek 75 z karnego)
* Górnik II Łęczna – Victoria Żmudź 8:2
(Walaszek 33, 40, Szpak 44, 64, Oziemczuk 60, 75, Bujak 68, Sowa 79 – Wagner 22 z karnego, 36)
* Opolanin Opole Lubelskie – Janowianka Janów Lubelski 2:1