romek
wtorek, 27 sierpnia 2013, 06:52

B klasa LUBLIN (III) / Debiut Bronowic…Liderem Kadet!

W meczu klasy B w grupie III LKP Mila Turka wygrał z KS Bronowice 9:3. Dla gości był to pierwszy mecz w krótkiej historii, w którym grali o punkty. Trema była więc olbrzymia,  tym bardziej, że chłopaków dopingowała spora grupa sympatyków. Klub i drużyna piłkarska nadal są w fazie organizacji – piłkarze są świadomi, że tzw. frycowe trzeba zapłacić. W kolejnych spotkaniach zechcą pokazać, że wynik pojedynku z Milą był za wysoki:

– Presja meczu ligowego o punkty poszczególnych zawodników plus błędy w obronie. Na minus kontuzja podstawowego zawodnika Michała Terleckiego. Na duży pozytyw zasłużyła postawa kibiców, którzy liczną grupą dopingowali głośno cały mecz naszych zawodników  – komentował Łukasz Chwiejczak (foto2), trener Bronowic.

Informacje o kadrze Bronowice Lublin: Łukasz Walkowiak, Jarosław Tarkowski, Dawid Ganiec, (46″ Mateusz Wilkołaski),  Radosław Kuna, Damian Lech (46″ Tomasz Boguszewski), Rafał Mikuła (65″ Michał Szałapski), Arkadiusz Kozłowski, Mateusz Paniak, Adrian Mika, Michał Terlecki, Łukasz Rusinek.

Świetną formę zaprezentował zespół z Lisowa, który objął prowadzenie w tabeli. Nowicjusz w B klasie gr. III Krężnica Jara (przeniesienie z grupy II), przez wielu uważany za faworyta rozgrywek, zremisował z KS Uniszowice 1:1.

Kolejka 1 – 24-25 sierpnia 

KS Uniszowice  1-1 LZS Krężnica Jara  25 sierpnia, 11:00
Piekiełko Przykwa  2-4 GSKS Ułęż  24 sierpnia, 11:00
w Zadybiu Starym
Gabaryty Dęblin  1-3 Gigant Przytoczno  25 sierpnia, 11:00
Mila Turka  9-3 Bronowice Lublin  25 sierpnia, 11:00
GUKS Firlej  3-1 Świdniczanka Świdnik Mały  25 sierpnia, 11:00
Kadet Lisów  8-0 Spoiwo Lublin  25 sierpnia, 11:00

Prowadzi Kadet Lisów, przed LKP Mila Turka i Ułężem.

***

Wspólnie z klubem z Bronowic poszukujemy tożsamości drużyny. Okazuje się, ża na Bronowicach grano w piłke już podczas niemieckiej okupacji, kiedy był zakaz uprawiania sportu. Bronowiczanka podczas pierwszych tajnychmistrzostw Lublina dotarła do finału – gdzie uległa Unii Lublin 0:1. Poszukując świadków tamtych zdarzeń trafiliśmy na nazwisko Henryka Frymarkiewicza, bramkarza ŁKS i reprezentanta Polski w meczu z Jugosławią (1:4), w którym już w 2 minucie zmienił Kellera. Skąd reprezentant Polski w zespole Bronowiczanki?

– Frymarkiewicz był w transporcie z Łodzi na Majdanek. Uciekł z niego i w Lublinie ukryał się w mieszkaniach kolegów sportowców: Janusza Cieślińskiego, Stanisława Zalewskiego (tak tak, słynego pana Stasia, którego zawsze historia sportu będzie łączyć z Feliksem Stammem), a także innych kolegów także na Bronowicach. Kiedy zorganizowano tajne mistrzostwa Frymarkiewicz oczywiscie wszedł w skład Bronowiczanki.

Tak nam opisał przyczynę pobytu Frymarkiewicza w Lublinie Henryk Szymczyk (foto3), dziennikarz który wysłychal wspomnień uczestników tamtych zdarzeń i zna sportowe fakty z wojny.

***
Kolejka 2 – 31 sierpnia-1 września 

LZS Krężnica Jara  – Spoiwo Lublin  
Świdniczanka Świdnik Mały  – Kadet Lisów  
Bronowice Lublin  – GUKS Firlej  
Gigant Przytoczno  – Mila Turka  
GSKS Ułęż  – Gabaryty Dęblin  
KS Uniszowice  – Piekiełko Przykwa 

 

 

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.