wtorek, 27 sierpnia 2013, 08:42

A klasa Lublin (I) / Mocna Stróża * Emocje w Chrzanowie * wiceliderem Ruch Popkowice

Nie lada dreszczowiec zgotowali swoim kibicom piłkarze Chrzanowa w pierwszym tegorocznym spotkaniu z Kamexem Polichna. Nowy, wzmocniony skład wraz z trenerem budził nasze nadzieje. Niestety po niespełna 10 minutach gry goście objęli prowadzenie. Choć sam obraz gry nie wyglądał źle to już w 17 minucie przegrywaliśmy 0:2.

Mimo to nasi zawodnicy potrafili znaleźć receptę na dobrze grającą drużynę gości i w 28 minucie bramkę kontaktową strzelił Rafał Omiotek. Roztoczanie złapali wiatr w żagle! O tym, że połowa trwa 45 minut i zawsze należy grać do końca przekonał się zespół z Polichny kiedy Mateusz Kalamon strzelił im bramkę na 2:2.

Druga połowa to gra wyraźniej pod nasze dyktando i kontry rywali. Rzut karny niepodyktowany dla naszego zespołu (mimo sygnalizacji asystenta), sędzia główny postanowił przyznać rywalom po efektownym „nurkowaniu” napastnika gości. Na posterunku stanął jednak Styk i obronił jedenastkę. Po chwili goście grali już w 10 po drugiej żółtej kartce. Nerwowa końcówka i druga piękna bramka Omiotka dały nam 3 punkty

***

I tak jak mówił Sylwester Stręciwilk w rozmowie 3:3 wszystko wskazuje na to, że w pierwszej gupie A klasy zespół Stróży będzie faworytem. 6:0 z nieobliczalnym zespołem Dzierzkowic coś znaczy.

Nie zawiódł Ruch Popkowice, który wygrał z Chodlem 3:1. Kowalin zremisował z Borzechowem 3:3. – Perła to trudny przeciwnik, bo to drużyna której celem jest awans do okręgówki. Nie da się ukryć że lepiej grali w piłkę, ale my pokazaliśmy wolę walki i charakter. Dzięki temu przeszkodziliśmy im w wygraniu meczu! Remis to chyba sprawiedliwy wynik –  powiedział dla dziennika krasnik24.pl Piotr Kwietniewski, trener LKS Kowalin.

Płomień Trzydnik Duży  3-2 Orzeł Urzędów  24 sierpnia, 16:00

= Prowadzi Stróża przed Ruchem Popkowice.

= W tabeli strzelców Piotr Jachorek ze Stróży i Rafał Omiotek z Chrzanowa  mają po 2 bramki.