poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 19:17

DKS Błękitni Dys – GKS Niemce 1:1 (0:1) * Dramatyczna inauguracja! Kamińskiemu nie strzelono dwóch jedenastek!

W meczu otwarcia nowego sezonu (a może przede wszystkim nowego stadionu!) w lubelskiej A klasy DKS Błękitni zremisowali z GKS Niemce 1:1.

Spotkanie miało charakter derbów dzięki czemu zawodnicy z jeszcze większym zaangażowaniem podeszli do zawodów. Mecz cieszył się dużym zainteresowaniem bowiem na stadion przyszło ok. 150 widzów.

Pierwsi na prowadzenie wyszli goście. Po błędzie defensywy, zawodnik GKS’u z 6 metrów silnym strzałem zmienia wynik spotkania. Niemce poszły za ciosem i kilka minut później wywalczyli rzut karny. Mimo dobrego strzału Kamil Kamiński popisał się świetnym wyczuciem i zdołał obronić jedenastkę.

Mimo dalszej optycznej przewagi gości nie przełożyło się to na zdobycze bramkowe.

Druga odsłona to już bardziej wyrównana gra. Około 55 minuty Mariusz Łucka był bliski wyrównania z rzutu wolnego, jednak futbolówka zatrzymała się na poprzeczce. Dziesięć minut później Niemce po raz kolejny wywalczyli rzut karny. Tym razem za zagranie ręką Kuby Woźniaka, arbiter bez wahania pokazał na wapno.

Na nieszczęście dla gości piłka po strzale odbiła się od słupka. Zemściło się to w 70 minucie. Na 25 metrze piłkę odebrał Piotr Łopucki zagrał do Mateusza Wrzyszcza, który płaskim strzałem wyrównał stan spotkania.

Do końca meczu mimo walki o zwycięską bramkę wynik się nie zmienił i na inauguracje zespoły musiały podzielić się punktami.